Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Melyik a legkedvezőbb nyugdíjb...

Meridian555 kérdése:

Melyik a legkedvezőbb nyugdíjbizosítás vagy előtakarékosság?

Figyelt kérdés

2023. márc. 10. 09:45
 1/8 anonim ***** válasza:

[link]


Ez alapján az NN Kronosza 0,63%-os TKM-mel megy, ami vastagon a legalacsonyabb a piacon jelenleg. Tőkegarantált és euróalapú biztosítás, meggondolandó szerintem.

2023. márc. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Egyébként ha biztos pénzt szeretnél félretenni a nyugdíjas éveidre, akkor megfontolandó, hogy befektetési aranyat vásárolj. Az évtizedes viszonylatban nagyjából legyűri az inflációt. Persze nagy hátránya, hogy fizikailag nálad van az arany, szóval tárolnod kell valahol, illetve reálkamatot nem hoz.

Ez nem befektetési tanács.

2023. márc. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A nyugdíj előtakarékosság segíthet, de a legjobb ha ingatlanokat veszel. Nyugdíjasként is ki tudod adni a kégliket és abból folyamatosan van bevételed.
2023. márc. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 krwkco ***** válasza:

"Melyik a legkedvezőbb nyugdíjbizosítás vagy előtakarékosság?"

Az alacsony kockázatúak közül jelen pillanatban a PMÁP.

Az adóvisszatérítések most "nem játszanak", mert igaz, hogy kb. 20%-5%-ot visszakapsz, de ezt el kell osztani a hátralevő évek számával, hogy kb. éves hozam legyen.

Az adóviszatérítések közül egyedül az egészségpénztári befizetésnek van értelme. De csak annyinak, amennyit szinte azonnal (vagy ha várakozási idő van akkor fél év múlva) elköltesz.

De érdemes elindítani egy NYESZ-R-t minimális befizetéssel, csak azért, hogy legyen 10-20 éves számlád.

És sokan fogják mondani, hogy hosszú távon a legjobb hozama a részvényeknek vagy részvény ETF-eknek van, de ezek nem kockázatmentesek.

Az arany befektetésre éppen a napokban olvastam egy jó mondást. Hogy az arany értéke állandó. Az árfolyama csak azért változik, mert a fiat pénzek értéke csökken. (Persze eltekintve a rövid és középtávú ingadozásoktól.)

2023. márc. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 krwkco ***** válasza:

És az ingatlanvásárlás nem tisztán befektetés. Befektetés, szaktudást igénylő tevékenység és munka.

Tudnod kell, hogy hol vegyél ingatlant, milyen állapotút és mennyiért. A kiadás és a bérlőkkel való hadakozás munka. A felújíttatás szintén. Nem való egy embernek, aki csak élvezni szeretné a vagyonát.

És tévedés, hogy iz ingatlan olyan jól őrzi az értékét. Mert a lakástulajok azt szokták nézni, hogy 10-20-50 évvel később mennyiért KÍNÁLNAK egy olyan lakás, mint amilyen az ővék vételkor volt. De akármilyen a karbantartás 20-50 év alatt egy lakás már korszerűtlenné válik. Nagyon változnak a követelmények.

És nem a nominális árnövekedés számít. Csak az a része, amit biztonságos befektetéssel nem lehetett volna elérni. És a kormány teletömheti a vevők zsebét egy időszakban. De mi lesz, ha ezt abbahagyja? Akkor hová lesz a fizetőképes kereslet?

2023. márc. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Paczalos István ***** válasza:

A befektetési arany akkor jó, ha kimaxolod az állami támogatást a nyugdíjpénztárnál. Én 3-4 havonta kimegyek Ausztriába, és ott veszem meg az aranyat, amit rögtön széfbe teszek. Annyit érdemes tudnod az aranyról, hogy ha pénzzé teszed, a világon sehol se kell utána adót fizetni a nyereségért.


Érdemes példának okáért nyögdíj pénztárba is fizetni, évi 750 000 Forintig, akkor az állam hozzácsap további 150-et a pénzedhez. 10 év után a nyereséget ki tudod venni, és ha visszarakod, ahhoz is kapsz állami támogatást 750 ezer betétig. Ezt később 3 évente meg tudod ismételni, és így a nyereségedet tőkévé alakítod, ami már védett.


Javaslatom, hogy mindenképp kezdj valamiféle nyugdíj alapba pénzt rakni, mert mire nyugdíjas leszel, maximum száraz kenyérre fogja futni az állami nyugdíjad, semmi másra.

2023. márc. 12. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 krwkco ***** válasza:

#6

"Érdemes példának okáért nyögdíj pénztárba is fizetni"

Azt nem olvastad az 4-es hozzaászólásomban, hogy az adóvisszatérítési %-ot osztani kell az évek számával? Még a nyereségnél is legalább 10 évvel, a tőkéről nem is beszélve. Hol van a nyugdíjpénztárak teljesítménye a lakossági PMÁP 16 (és jövőre még nagyobb) %-ához képest?


"Annyit érdemes tudnod az aranyról, hogy ha pénzzé teszed, a világon sehol se kell utána adót fizetni a nyereségért."

Maradjunk Magyarországnál. ÁFÁ-t valóban nem kell fizetni, de a nyereség után úgy kell SZJA-t fizetni, mint más ingóságnál.

2023. márc. 12. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
7-es: a törvény szerint valóban kell fizetni a különbségért SZJA-t, a valóságban azonban senki nem nézni. Igazsgátalan is lenne, mert ha az arany nyereséges forintban, akkor a forint gyengült.
2023. márc. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!