Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Miért ilyen drága egy KGFB...

Miért ilyen drága egy KGFB egy fiatal számára?

Figyelt kérdés

Minden évben ránézek a KGFB-n a családi autóra, hogy vajon nekem mennyi lenne a biztosítás. Nem egy nagy dolog, egy 1.6-os Fiat Stilo, mégis 100 000-nél kezdődik az éves biztosítása, míg ha szüleim nevére nézem, még a felét sem éri el.

Kipróbáltam régi autókra, és azok is hasonlóan mennek. Egy Suzuki Maruti durván 60 000-től kezdődne, míg egy 2107-es 45-től.

Egyszerűen nem értem mi alapján dől el ez az egész díjszámítás, és miért ilyen kimagaslóan drága a fiatalok számára.



2023. máj. 23. 23:49
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem, 21F vagyok.
2023. máj. 23. 23:50
 2/20 anonim ***** válasza:
85%
Mert fiatal vagy, tapasztalatlan vezetés terén. Ez a biztosítónak kockázat.
2023. máj. 23. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
91%
Mert minél fiatalabb vagy és minél nagyobb városban laksz annál valószínűbb, hogy kárt okozol. Tapasztalatlanság, meggondolatlanság. Nyilván megvannak a statisztikáik, amelyek alapján így döntöttek.
2023. máj. 24. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ebben amúgy az az érdekes, hogy míg apámnak ~30 éve van jogsija, anyámnak csak ~10, anyám mégis kevesebbet fizet. :D
2023. máj. 24. 01:09
 5/20 anonim ***** válasza:
74%

Abszolút nem sok.

Angliában például lazán elkérnek havi 150 ezer forintot, de úgy hogy közben van egy doboz a kocsiban ami méri, hogy mennyit vezetsz, milyen környékeken, milyen időpontokban, milyen gyorsan, milyen stílussal, fékezések erősségét nézve stb, és ez alapján változhat, hogy mennyit fizetsz, közben csak a harmadik félnek fedezik a kárt. Most képzeld el, hogy ott félmillióért már veszel egész jó autókat (amik itthon 1,5 milliók lefingva, leharcolva), de a biztosítás a sokszorosa 1 évre az autó árának.


Ahhoz képest még elég szerencsés helyzetben vagyunk, fizetések arányait is nézve.

Én 55 ezret fizettem most egy 2005-ös átlagautóra 3 hónapos jogsival a teljes évre.

46 ezer is lehetett volna ha magamnak kötöm meg, csak egy ismerős rám sózta egy biztosítós haverját és már nem volt pofám elküldeni miután házhoz jött és felvett minden adatot..

De ha letelik az egy év, magamnak kötöm, illetve addigra lesz 1 év bónuszom, lehet megúszom 35-40 körül az évest.

2023. máj. 24. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

“apámnak ~30 éve van jogsija, anyámnak csak ~10, anyám mégis kevesebbet fizet.”


A balesetmentesen levezetett evek szama nagyon nagy mertekben befolyasolja a kozelezo dijat es eppen 10 ev balesetmentes vezetes kell ahhoz, hogy e tekintetben a maximalis kedvezmenyt adja a kotelezore a biztosito. Ha erdekel nezz utana, bonus-malus besorolas neven talalod.

2023. máj. 24. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

A "fiatal ferfi" egy nagy veszcsengő a KGFB biztosítóknál, ugyanis a súlyos balesetek nagy részét ilyenek okozzák. Hiába vezet a többség normálisan, jön a bemindenezett csemete az erettségire kapott szarjával és kiírt egy családot.

Ezen felül a bonus/malus rendszer miatt ha nem okozol balesetet, minden évben egyre nagyobb kedvezmenyt kapsz, 10 évtől azt hiszem 50%.

2023. máj. 24. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100k Ft azért nem akkora összeg friss jogsis fiatal srácként. Havi 8k ft
2023. máj. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Kedves #5-ös, volt esetleg más olyan tényező, amely még csökkentette a biztosításod?

Érdekes, hogy nekem 2019 óta van jogosítványom, neked 3 hónapja, és mégis a felét fizeted szintén egy átlag autóra.


Amúgy nem zavar, ne értsétek félre, természetesen ameddig ilyen brutál drága, és egyetem mellett nincs teljes saját keresetem, addig autóm sem lesz, hiszen nem tudnám fedezni. Csupán furának találom az egészet.


Kedves 6-os, 7-es, ezek alapján ha 10 éven át nem okozok balesetet (de úgy, hogy nincs kgfb a nevemen), akkor is él az 50%, vagy csak akkor ha már van kgfb a nevemen?

Magát a BM rendszert ismerem, de teljesen új belépőként is él-e ez az 50%?

2023. máj. 24. 10:14
 10/20 anonim ***** válasza:
73%
#9: csak ha van kgfb a neveden
2023. máj. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!