Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Mi a véleményetek a biztosító...

Mi a véleményetek a biztosító társaságokról illetve az üzletkötőkről? Úgy általánosságban?

Figyelt kérdés
2010. okt. 11. 16:30
 1/6 anonim ***** válasza:
73%

Nyomulnak, erőszakosak.


Nekünk van mindenféle biztosításunk, de mindegyiket magam választottam ki és magam döntöttem, hogy melyik szimpatikus.

Legalább mostmár könnyedén le tudom rázni őket, hogy már van biztosításom, nem érdekel.

2010. okt. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%
A biztosítás egy hasznos pénzügyi szolgáltatás. Sokaknak szükségük van rá, másoknak nemigazán. Értelemszerűen szükség van ilyen szolgáltatást nyújtó cégekre, és hasznosak lehetnek azok az emberek is, akik összehozzák azokat, akiknek egymásra van szükségük. Nem lehet róluk általánosságban véleményt mondani. Van köztük olyan is, ami jó szolgáltatást kinál, olyan is, amelyik rosszat. Van olyan is, aki mindenáron értékesíteni akar, és olyan is, aki a te érdekeid nézi. Ráadásul lehet hogy ugyanaz az üzletkötő, aki mondjuk neked nem volt szimpatikus, tanult az esetből, és máskor mással meg nagyon is segítőkész. Aztán valaki másnál megint túlzottan nyomul, a következőnél meg pont az a baj, hogy nem elég rámenős (pedig a jelöltjének valóban szüksége lenne a szolgáltatásra). Ez is egy szakma, amit tanulni kell. Egy emberről sem lehet sommás véleményt mondani. Hát még általánosságban...
2010. okt. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Semmi. Egy szolgáltatást kínálnak, amit igénybe veszek, ha szükségem van rá. Máskor viszont nem.

Így semmi problémám nincs velük.

2010. okt. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 N.Balu válasza:
49%

Üzletkötő:

Kényszerpályás személy, akit már/még nem foglalkoztatnak máshol, de dolgozni akar, és még ennek a lehetőségnek is örül. Addig, ameddig. Ne tudd meg.

ÉS aki könyöradományért eladja a lelkét (avagy, a szociális kapcsolatrendszerét áldozza fel, ami majdnem ugyanaz) valaminek, üzletszerzés reményében. Valaminek, ami nagy és pénzéhes.


Biztosító:

Egy nagy cég, ami beszedi a pénzedet, és cserébe csak azt ígéri, hogy ha egy jogi szempontból megtámadhatatlan, pontosan meghatározott baj történik Veled, akkor anyagilag segítséget nyújt.


A szerződésben kialkudott összeget utalja el ekkor. Semmi többet. Semmilyen más esetben.


Ennél egyszerűbben és érthetőbben nem tudok fogalmazni. Szó sincs "biztosításról", "biztonságról", csak arról, hogy a valószínűségek... akármit is mondanak a reklámok, csak a kialkudott összeget kapod. Adott, jogi szempontból teljesen (lásd: apró betűk) definiált esetben.


Mivel Te úgy hiszed, hogy Veled, csak ez a pontosan meghatározott (egyébként: a legvalószínűbb) baj történhet meg, vagy csak nem olvastad végig a szerződést, amit aláírtál, ezért fizetsz.


Kölcsönös önsegélyező egyesületek, hova tűntetek?!


Ja, már "biztosító" társasággá alakultatok, kétszáz év elteltével én sem tettem volna másként, hát hogyne.

2010. okt. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A biztosító társaságokat át kéne nevezni : Biztosan Kibúvó Társaság -nak.

Ha azt mondja fizess többet mert így jól jársz, Ne hidd el !

Az üzletkötő szavaiért a Társaság felelősséget nem vállal !

Már régebben, kötöttem egy Élet Biztosítást akkor még fiatal voltam és bohó, úgy emlékszem 15 éves a lejárata. Az üzletkötő zsonglőrködött a számokkal, szóval úgy jött ki,hogy több mint dupla pénz kapok a végén, ha csak fel nem dobom a talpam. Oszt olvastam egy cikket aminek a hatására mindent eldobva előszedtem a régi csekkeket összeadtam őket,megnéztem a biztosításom értékét és kijelenthetem, hogy azt a pénzt fogom megkapni 15 év után, amit befizettem illetve + kb 10 % -ot.

Ha esetleg visszavásároltatnám a biztosítást, mert ezt is felajánlja a társaság akkor sok-sok százezer forintot bukok a dolgon.

Sokkal jobban jártam volna, ha ezeket az összegeket berakom egy bankba és kamatos kamattal futtatom a pénzt (ha már nem értek hozzá) és nem létező összegnek tekintem. Akkor,szerintem kijön az az összeg amit az üzletkötő mondott.

Az iskolákban ezeket a dolgokat is tanítani kéne, nem azt hogy hány Lajos volt Franciaországban. Azt majd megnézi az akit érdekel a téma.

Az életre nevelés a fontosabb.....

2010. okt. 16. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem semi gond nincs velük, ők is dolgoznak! Sok hasznos infót tudsz meg tőlük! És nem mindenki nyomulós!

Én is pénzügyekkel foglalkozok, főállás mellett, és nyugodtan ki merem jelenteni, hogy csak is az emberek érdekeit képviselem. Épp azért gondolom így mert valóban vannak olyan üzletkötők akik csak a saját hasznukat nézik. Én nem! Nekem eddig fizetett a biztosító, volt miért hisz a férjem meghalt, a megtakarításomból is jócskán ki tudtam venni! Aki még ezeket nem tapasztalta, az csak hülyeséget tud mondani!

2010. okt. 18. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!