Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ha nem fizetjük be a tartozást...

Ha nem fizetjük be a tartozást az egészségügyi bztosításra, mi történik?

Figyelt kérdés

Abban az esetben ha nem Magyarországon élünk már, külföldön van bejelentett tartózkodási helyünk és ezt jeleztük a Kormányhivatalban is?

A hitelt be tudják hajtani, szankcionálnak, nő ez a tartozás?

Persze itt a NAV-ról van szó, mint kezdeményező ebben a tartozásban.

(állítólagos tartozás összege: 56 000 HUF)



#tartozás #TB #NAV #egészségügyibiztosítás
2023. jún. 4. 21:33
 1/7 anonim ***** válasza:
67%

Tartozás + éves késedelmi kamat a végrehajtónak átadásra kerülhet. Ott pedig vagy fizetésből tiltás, ingóság lefoglalása vagy ingatlanra jelzálogjog bejegyzése történhet. Ha semmi nincs a neveden itthon, akkor létezik európai végrehajtható okirat is, így bármelyik EU-s ország végrehajtója mehet ingóságot lefoglalni. A nyilvántartási rendszerben ott van, hogy hol tartózkodsz, tartozást pedig 5 évre visszamenőleg lehet követelni.


Mivel a TB kötelezően fizetendő adó, célszerűbb minél gyorsabban utalni a NAV-nak a tartozást, mert nem fogják hagyni elévülni.

2023. jún. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%
Az nem “állítólagos”, ha pl. az ügyfélkapun megnézed, s ott szerepel tartozásként az adóegyenlegeden. Egyébként ilyen piti összeget nem befizetni eléggé kispolgári/proli…
2023. jún. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
38%

Ha nem fizeted be, akkor nyilván nem lesz biztosítási jogviszonyod.

Később se. Ha eltörik a kezed, máris belekerülhet egy ötvenesbe a vizsgálat, kezelés szerintem, amit ki kell fizetni, és később pótolnod kell akkor is az TB-díjat. Ez mondjuk, igazságtalan, mert szerintem úgy lenne korrekt, ha kifizettetik veled a költséget, de amint befizeted a rendes tb-t akkor jóváírják ezt.


Fontos tudni, hogyha később el kezdesz fizetni, akkor az nem azt jelenti, hogy ismét jogosult leszel a TB-ellátásra, "csak van egy kis lyuk", hanem azzal a legrégebbi elmaradásodat törleszted, és az aktuálisat, amit fizetni szerettél volna, továbbra sem tekintik rendezettnek.


Ahogy leírták, be tudják vasalni rajtad.

Ha nem tudod egy összegben kifizetni az egészet, akkor is lehet kérni a NAV-tól részletfizetést, amit meg is adnak, és ha már van megállapodás, és tartod is magad a törlesztéshez, akkor nem kell késedelmit fizetni, és úgy is tekintik hogy fizeted a TB-t.

2023. jún. 5. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Magyarországon le lett mondva, Szerbiába lett új létrehozva. Lehet így kicsit világosabb. Nem egy EU-s országról van szó. Amúgy meg 6 hónap kéne legyen a türelmi idő, de felszámláztak 7 hónapot, továbbá a befizetésről való felszólítást is csak az állítólagos határidő előtt kb 2 héttel küldték ki. Mi ez ha nem maffia?
2023. jún. 5. 08:59
 5/7 anonim ***** válasza:

Akkor elmehetsz a NAV-ba és kérhetsz helyesbítést.

Nekem is volt már olyan, hogy kiszámláztak hibásan TB-díjat, büntit, majd amikor bementem, és tisztáztam, hogy nekem nem kell fizetnem, akkor eltörölték a tartozást, de az volt a vicces, hogy külön kérvényt kellett írni a büntető kamat eltörléséről is, azzal indokolva, hogy a tartozást is hibásan állapították meg. :D

2023. jún. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Büntetőkamat NAV-nál nem létezik. Késedelmi pótléknak hívják, és minden tartozásra felszámolják. Ha nem éri el az 5 ezer forintot, akkor elő sem írják.


"Abban az esetben ha nem Magyarországon élünk már, külföldön van bejelentett tartózkodási helyünk és ezt jeleztük a Kormányhivatalban is?"


Alapszabály: Ha valakinek külföldön keletkezik biztosítása, akkor az 15 napon belül a NEAK-nak be kell jelentenie. Ha ezt valaki megteszi, akkor nem találkozik szembe a NAV-val. Ha nem teszi meg, akkor nyilván fennáll a veszélye.


Nyomtatvány hozzá: NEU.70

Utólag is tedd meg, aztán rendezni fogják a kötelezettséget visszamenőleg.


[link]

2023. jún. 6. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Továbbá ajánlom olvasásra:

[link]

2023. jún. 6. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!