Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ha kórházba kell mennem és...

Ha kórházba kell mennem és van biztosításom, akkor semmit sem kell fizetnem?

Figyelt kérdés

2023. jún. 18. 23:31
 1/5 anonim ***** válasza:
88%

Milyen "van biztosításom"-ra gondolsz?


Ha érvényes a TAJ-számod (zöld), akkor nyilván "ingyenes" az egészségügyi ellátásod. Az érvényes TAJ-szám mögött nincs mindig "biztosítottság".

2023. jún. 19. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
14%
Ez erős túlzás, hogy akkor senkinek nem kell tejelni. Attól függ, hogy miért mész kórházba, egy mandulaműtétet viszonylag olcsón megúszhatsz, de pl egy szülésnél nővérke 200 ezer, doki 500 ezer - 1 millió mióta a babapottyantó ajándékpénzeket bevezették.
2023. jún. 19. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Államira gondolsz?

elvileg nem, gyakorlatilag bármi előfordulhat.

Nekem olyat írt fel az orvos, amiről ős maga sem tudta. hogy nem TB-támogatott: így amikor a beutalóval elértem a kollegájához, ő mondta, hogy van OEP által nem támogatott része a beavatkozásnak. Én kifizettem volna, de ilyesmire egyáltalán nem volt berendezkedve a SOTE klinika, nem volt árlistájuk sem!!

2023. jún. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
89%

2: Már kb. 10 éve bűncselekmény pénzt adni is államiban, nemhogy elfogadni.

Nem is indokolt, amióta 1 M nettó a havi orvosi fizetés.

2023. jún. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 benboglar ***** válasza:

Tehát dolgozol,vagy akár nyugdíjas vagy,bért vagy nyugdíjat kapsz, biztosított vagy ! Állami kórházakban tilos pénzt adni bármiért, mert megtiltották a hálapénzt! Figyelik és büntetés jár érte Neked is és annak,aki kapta és elfogadta !Kisebb ajándék elfogadható!

Magán kórházban pedig akár biztosított vagy,akár nem, a világon mindenért kell fizetni, nem is keveset !!!!

2023. jún. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!