Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » A társasháznak van saját...

A társasháznak van saját biztosítása és egy banknál is van lakásbiztosításom. Eláztatott a fölöttem lakó, ilyenkor mindkettő fizet?

Figyelt kérdés
2023. júl. 20. 22:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak az egyik. A gyakorlatban lehet nem bukna ki, de ha jól emlékszem le kellett nyilatkozni, hogy ugyanerre a kárra más biztosítótól nem kértem kártérítést.
2023. júl. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Persze meg még az is amelyikkel nem állsz szerződésben 😂

A gyakorlatban úgy működik, hogy van a kárbejelentő telefonszám amit ha felhívsz akkor kb fél évre blokkolják a telószámodat. Utána elkezd az ügynökparazita újabb kihagyhatatlan biztosítási ajánlatokkal hívogatni. Ha bármilyen kifizetést, kártérítési igényt szoba hozol rádrakja.

2023. júl. 21. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
1-es Ez tényleg így van? Hogy lehetséges ez? Ha én pl 5 bizosítóval kötöttem szerződést és fizetem a díjat, akkor 5 helyről várom a kártérítést, ha a káreseményre érvényes az összes biztosítás.
2023. júl. 21. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

1-es jól tudja.

Hiába van 5 helyen biztosításod (a te bajod), csak az egyiken veheted igénybe a kárenyhítést/kártérítést.

Nem biztos, hogy a gyakorlatban kiderülne, hogy ha ezzel szembe mész, de ha mégis, akkor bajban vagy. Olyan pert akaszt a biztosító a nyakadba, hogy csak na. Ebben biztos lehetsz. Főleg ha nagy összegről beszélünk, nem fillérekről.


Nálunk is van a társasháznak biztosítása és nekem külön is. Megkérdeztem mindkét biztosítót, hogy a káromra mennyit fizetne. Amelyik többet ajánlott, annál igényeltem meg.

2023. júl. 21. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

3 biztosítás alaptezise, hogy kárt tériti meg, nem pedig hasznot hajt neked.

Ha egy kárt 5x teritenenek meg akkor te gazdagodnal, nem a károd terulne.

2023. júl. 21. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezért mondtam le én is a lakásbiztosításom, mivel a társasháznak van külön biztosítása, és bele van építve a közös költségbe. A francnak se fizetek kettőt.
2023. júl. 21. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én azért fizetek külön biztosítást, mert a társasházi sokmindent nem fedez (pl nyitvahagyott ablak miatti kár, radiátor kulyukadása).
2023. júl. 21. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A társasházi biztosítások nagy része csak a társasháznak felróható okokra térít ( pl., ha a cső ment tönkre, vagy, ha a rossz tetőszigetelés az ok). Ha a feletted lakó áztatott azt neki kell megtéríteni.
2023. júl. 21. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
ha van a TH-nak saját, az csak az épületrészt fedezi 99%ban, ha kötsz mellé különt, az csak ingóságra érdemes, mert az nincs benne (ha betörnek, az ajtót fizeti a házé, de amit loptak nem, áztatásnál ugyanúgy ha ingóságod tönkremegy)
2023. júl. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 xswerdy ***** válasza:
100%

a társaházi biztosítások általában a lakásokban keletkező károkat is térítik, de csak ami az ingatlant illeti. Az ingóságra mindenképpen szükséges külön biztosítás.


De azoknál a biztosításoknál, amik anyagi kárt térítenek, nem lehet egy kárt többszörösen bejelenteni, és ebből nyereséget realizálni. Más a helyzet pl. az élet- és balesetbiztosításoknál. Ebből rendelkezhetsz többel, és mindegyiktől megkapod a térítést ugyan annak a káreseménynek a kapcsán.

2023. júl. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!