Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Vettem előző szombaton egy...

Barátom vagy kérdése:

Vettem előző szombaton egy autót és lenne pár kérdésem?

Figyelt kérdés
Egyből kötöttem online biztosítást rá de rájöttem ha más az üzembentartó úgy olcsóbb jóval és szerdai napon megszüntettem és ugyebár csak negyedévet fizettem ki akkor most számolnom kell avval ,hogy ki kell az egész évet?
2023. szept. 22. 17:26
 1/2 anonim ***** válasza:
2023. szept. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
78%

Mit jelent az, hogy „megszüntetted”? Elálltál a szerződéstől?

A távértékesítés keretében létrejött KGFB szerződés, a szerződés megkötésétől számított 14 napon belül felmondható, azaz a szerződő élhet elállási jogával.

Ez az egyetlen lehetőség a szándék szerinti érvényes felmondásra az évforduló elérése előtt.

Díjat a biztosítás időtartamára szedhet a biztosító – ebben az esetben néhány napra –, ha fizettél már és túlfizetésed van, akkor a többletet visszautalják. Ha nem fizettél, akkor a naparányos díjat kéri a biztosító. Az is lehet, hogy bekérik az első esedékes díjat, és utána térítenek vissza; ez a biztosító eljárásrendjétől függ.


Ha átadod az üzembentartói jogot, akkor érdekmúlással megszűnik a biztosításod, hiszen KGFB-t az üzembentartó kötelessége kötni és fenntartani; egyben csak az ő joga.

Az üzembentartói jog átadásának napján megszűnik a KGFB fenntartási kötelezettséged, sőt, jogod is. Az üzembentartói jog átvételéhez annak kell KGFB szerződéssel, de legalább szerződésajánlat visszaigazolással rendelkeznie, aki átveszi az üzembentartói jogot.


(Más, de az üzembentartó – illetve az a tulajdonos, aki nem adta át az üzembentartói jogot, üzembentartóként – a gépjárműadó alanya, és ha adódik, akkor ő kapja a vezető távollétében és a felvétel alapján kiszabott pótdíjakat – fizetős útdíj, parkolás – és közlekedési bírságokat. Úgyhogy az üzembentartó nem csak a KGFB-t veszi át.)

2023. szept. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!