Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Édesanyám nevén van egy...

Édesanyám nevén van egy autóbiztosítás (mert egyrészt így volt olcsóbb, másrészt ő is használta), most viszont már csak én használom. A biztosítás fordulópontja 2024. október, be is lett fizetve a következő évi díj, de azóta én okoztam...?

Figyelt kérdés
Én okoztam egy káreseményt a biztosítási díj pedig 2,5-szeresére emelkedett. A 30 nap már nincs meg, hogy felmondjam a biztosítást. Megoldható az, hogy üzembentartó leszek és a nevemre én kötök egy biztosítást vagy így, hogy már be lett fizetve az összeg (az utólagos többlet nélkül) már nem számít?

2023. szept. 23. 19:04
 1/4 anonim ***** válasza:
61%

Ha 30 napon belul van a fordulonap, akkor mar csak uzembentarto-valtassal lehet masik szerzodest kotni. Ez ugye helybol forgalmi engedely csere ami 2x6000, plusz az uj biztositas A00-rol indul.


A masik biztositast fel lehet mondani az uzembentartoi szerzodessel erdekmulasra hivatkozva, a penzt elvileg 100%-ban visszautaljak mert meg nem kezdodott meg a biztositasi idoszak.

2023. szept. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

És csodálkozunk, hogy a biztosítók emelnek...

Igen, ezt már csak üzembentartóváltással lehet kijátszani, ha 30 napon belül esedékes a fordulónap

Egyébként a fordulónap (nem véletlenül nap, nem hónap) konkrét nap, nem pedig egy hónap,

2023. szept. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
38%
Ki és miért pontozta le az egyes választ? Az a válasz teljesen helyes.
2023. szept. 24. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#3: Max. azt tudom elképzelni, hogy a 2x6k miatt. Törzskönyvet nem kell cserélni üzembentartóváltáskor, így csak 1x6k költség van, én pl. ezért nem pontoztam le


#2

2023. szept. 24. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!