Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Nem szabálytalan ha a biztosít...

Nem szabálytalan ha a biztosító ügynök utalja a saját bankszámljáról a biztosítási díjat helyettem?

Figyelt kérdés

Én a fizetésemet borítékban kapom sajnos így nijcs bankszámlám. Kötöttem egy életbiztosítást magamra és úgy egyeztünk meg az ügynökkel hogy minden hónapban jön, én oda adom készpénzben a díjat ő pedig ott előttem el is utalja és az utalásnak a másolatát oda adja nekem ahol látszik a tranzakciós szám a dátum és az összeg is. Számomra nagyon korrekt. Azt is mondta hogy csináljak bankszámlaszámot magamnak mert ha történik valami velem akkor oda fogják utalni a pénzt. Haláleseti kedvezményezett a fiam lett neki van bankszámlaszáma majd övét fogom megadni.


De ez a ügynöknek nem teljesen szabálytalan? Nem akarom hogy neki a késsőbbiekben akármi gondja legyen belőle


2023. szept. 26. 08:51
 1/9 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem itt minden szabálytalan. Kezdve attól, hogy a fizetésedet borítékban kapod.
2023. szept. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%
Számomra hihetetlen, hogy valakinek 2023-ban nincs bankszámlája.
2023. szept. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
jesszus,ez több mint szabálytalan,ezzel nagy bajt csinál magának az ügynök.Kérj csekket a központból,vagy az ügyfélszolgálaton változtasd a díjfizetést csekkesre és kapsz csekket amin befizetheted.Ha jót akarsz az ügynöködnek.Bár van baj a toronyban nála az biztos.
2023. szept. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%
Megnyugtatlak hogy nem utal ő semmit hanem zsebre teszi, de aki olyan hülye hogy 2023-ban borítékban kapja a fizetését és életbiztosítást köt magára annak úgyis mindegy, menthetetlen eset.
2023. szept. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 krwkco ***** válasza:
100%

Az ügynök magánemberként megteheti, hogy elintézi helyetted az utalást. Gondolom, ehhez a saját lakossági bankszámláját használja. Ez ugyan "pénzmosás" jellegű, de olyan kis összeg, hogy nem számít. És emellett adózott jövedelem.

Egyébként az is legális, ha egy bejelentett munkavállaló, aki után a munkáltató fizeti a járulékokat és adókat, készpénzben kapja a fizetését.

De mivel van net-ed időnként nem ártana ellenőrizned a számlaegyenlegedet. Vagy telefonon lekérdezni az ügyfélszolgálattól.

2023. szept. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
57%
Váó.
2023. szept. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
57%

Tehát feketén dolgozol és a pénzt odaadod az ügynöknek, aki lehet, hogy simán átver és nem is utal semmit sehova.


Első és legfontosabb dolog volna, hogy otthagyod azt a kócerájt, ahol nem hajlandóak normálisan bejelenteni, mert ugye feketemunkával se TB, se nyugdíj, se semmi.

Aztán nyiss egy bankszámlát, vannak olyanok is, amiknek nincs semmi díja.


Nem mellesleg a készpénzt is befizetheted a bankszámlára, valamint ahogy írták előttem: van lehetőség a biztosítást csekken is fizetni.

2023. szept. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
57%

Teljesen szabálytalan.


De ezeket a gátlástalan csalárd ügynököket semmi nem tartja vissza.

2023. szept. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
78%
Van biztosító, amelyiknek az ügynöke vehet át készpénzt sorszámozott nyugta ellenében és befizeti, nem saját, hanem a biztosító bevételi számlájára. Minden más "majd ő elutalja a magáéról" típusú megoldás teljesen törvénytelen.
2023. szept. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!