Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » "A biztosítás felmondása...

"A biztosítás felmondása évforduló előtt legfeljebb 30 nappal lehetséges" tehát pontosan mikor?

Figyelt kérdés
Biztosításom évfordulója február 1, küldtem nekik egy felmondást, hogy évfordulóval felmondom, erre nem fogadták el, a fenti indokkal. Tehát ez mit jelent pontosan, ha segítene értelmezni valaki, hogy január 1. előtt mondjam fel, vagy január 1 után? a legfeljebb 30 nap azt jelenti, hogy felmondhatom 29, 20 vagy akár 10 nappal előtte is? mert nekem ezt jelentené, de nem merem megkockáztatni, hogy még 1 évet fizessek.

nov. 10. 13:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%

Te kijártad az általános iskolát? Csak mert egy egyszerű szöveget nem tudsz értelmezni.


Legfeljebb 30 nappal egy dátum előtt az a dátumot megélő hónap hozzávetőlegesen.


Január 2-vel kezdődik a legfeljebb 30 nap.

nov. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

És te tudsz?


Azt írtam, hogy: nekem ezt jelentené hogy felmondhatom 29, 20 vagy akár 10 nappal előtte is?


Vagyis ezek szerint akkor felmondhatom akár január 31-én is, 1 nappal előtte.

Értem én, csak fura.


Mert ha én azt írtam nekik, hogy az évfordulóra felmondom, akkor az azt jelenti, hogy február 1-el mondom fel. Tehát nekem ez benne van a legfeljebb 30 napban.

nov. 10. 14:10
 3/13 krwkco ***** válasza:

A "zöldkártyán" rajta van, hogy meddig érvényes a szerződés. Az az évforduló. Nálad február 1.

"A biztosítás felmondása évforduló előtt legfeljebb 30 nappal lehetséges"

Ez egy téves információ. Nem legfeljebb 30 nap kell a fordulóig, hanem több, mint 30 nap. Ami "legalább 30 nap".

A biztosítók 60 nappal a lejárat előtt készítenek árkalkulációt. Ezért a felmondás normális intervalluma a 30 és 60 nap közé esik.

Érdemes nem megközelíteni a 30 napot. Például egyes ügynökök 33 napot kérnek. Hogy időben eljusson a felmondás a biztosítóhoz.

Pl. [link]

nov. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Legfeljebb 30 nappal előtte mondható fel, azaz 29 nappal előtte felmondható, de 31 nappal előtte nem.

Január 1.-én van a fordulónapod. Ahhoz a 30 nap december 2. Most még csak november van, ezért küldték neked ezt a választ.

nov. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Bocs, Február 1, akkor Január 2, nem December 2.
nov. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

"Azt írtam, hogy: nekem ezt jelentené hogy felmondhatom 29, 20 vagy akár 10 nappal előtte is?"


Ha tudnal ertelmezni, akkor nem irtal volna ilyen hulye kerdest...

A "legfeljebb" szo jelentese a legtobbunknek egyertemu, de neked megerositest kellett kerned.

nov. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 krwkco ***** válasza:
100%

"A "legfeljebb" szo jelentese a legtobbunknek egyertemu, de neked megerositest kellett kerned."

Ezzel csak az a gond, hogy a "legfeljebb" kifejezés használata téves. Ahogy megírtam a 3-as hozzászólásban. (Tudom, hosszú. :-( ) De az a lényeg, hogy a forduló előtti 30. és 60. nap között kell a régi szerződést felmondani.

Úgyhogy a kérdező jól tette, hogy megerősítést kért.

nov. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

#7 legfeljebb = maximum. Mi ebben a kétes?


Legfeljebb 30 nappal előbb = maximum 30 nappal előbb, ami lehet kevesebb, de több nem. Ebben semmi kétes nincsen.


Max a ti agyatokban.

nov. 11. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 krwkco ***** válasza:

"Max a ti agyatokban."

Senki sem írt "kétes"-t. A saját agyadban kellene keresni a gondot, nem a másokéban. :-)

Ahogy korábban is írtam: a legfeljebb szó használata a biztosító által küldött mondatban "téves". Mert aki kevesebb, mint 30 nappal a forduló előtt próbálja a kgfb-t lemondani, annak nem fog sikerülni. Várhat még egy évet.

nov. 11. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az a legfeljebb szerintem helyesen legalább. Azaz az evfodulohoz számítva 30 napon belül már nem mondható fel. De előtte akár 180 vagy 300 nappal vagy egy évvel igen.
nov. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!