Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Biztosításközvetítő révén...

Peston kérdése:

Biztosításközvetítő révén kötött biztosítás felmondásakor kötelező tájékoztatni a biztosításközvetítőt?

Figyelt kérdés
A hárombetűs német tanácsadócég révén kötöttem annó a Signalnál unit-linked csomagot, amit azonban nem kívánok a továbbiakban fizetni, és visszavásárlással élnék. Kicsit azonban elvesztem abban, hogy a biztosítás megkötése után mi a szerepkörük, így nem tudom, hogy őket kell-e tájékoztatnom a visszavásárlásról (mert azt tudom, hogy én benyújthatom a visszavásárlási igényt), vagy "csak" ha kérdésem van, akkor fordulhatok hozzájuk, és annyi?

2021. aug. 5. 17:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell, nélkülük is felmondhatod.
2021. aug. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És akkor ha jól értem, onnantól kezdve, hogy felmondom a biztosítónál a meglévő biztosítást, nem tartozom a biztosításközvetítő felé sem anyagilag, sem tájékoztatással a felmondást illetően?
2021. aug. 5. 18:13
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Te amúgy sem tartozol semmivel sem, sem anyagilag sem sehogyan a biztosításközvezítő felé.
2021. aug. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Bármikor visszavásárolhatod (megszüntetés, az egységszámlát meg megkapod), és bárhol, nem csak az ügynöknél. Jó döntés, a Signal megtakarításai az egyik legrosszabb költségű UL termékek a piacon. Ahhoz képest hogy többes ügynökök és "tanácsadók", valahogy mindig azt kötik meg az ügyfelekkel, nyilván a jutalékkulcs miatt.
2021. aug. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megerősítést! Igen, rájöttem sajnos, hogy ebbe felelőtlenül ugrottam be, és nem fogom tudni megfelelően menedzselni sem a későbbiekben, ezért döntöttem a visszavásárlás mellett - az ügynök és cége nélkül, mert nem szeretnék esetlegesen olyat, hogy megpróbáljanak lebeszélni róla, vagy rábeszélni másra.
2021. aug. 5. 19:24
 6/6 anonim ***** válasza:
50%
Nincs szükséged pénzügyi tanácsadókra. Egy kis tanulással saját magad is tudod menedzselni a megtakarításaidat. Unit-linkedet meg pláne kerüld el messzire.
2022. nov. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!