Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Munkanélküli járulékot akkor...

Munkanélküli járulékot akkor is tudok igényelni ha az előző munkahelyeimről mar nincsenek meg a papírok?

Figyelt kérdés

Nemrég szemétégetésnél minden papiromat elégettem, beleértve minden olyan papirt is amik előző munkahelyekrol szarmaztak. Ha igényelni akarok a munkanélküli jaradékot (tudom nem ez a pontos neve, ne ezen akadjunk meg)

Akkor ezek nélkül a papírok nélkül is tudom? Mivel a gépben gondolom visszamenőlegesen látják, hogy megvan e az a munkaidő ami szükséges az igényléséhez



márc. 4. 11:27
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Álláskeresési járadéknak hívják és nem szórakozásból adja ki a kilépő papírokat az előző munkahely. Azokat meg kell őrizni ugyanis kell az adóbevalláshoz is meg azon állapítsák meg hogy mennyi járadékra vagy jogosult. A gépben csak azt látják hogy mennyi ideig dolgoztál de azt nem hiszem hogy fent vagy mennyit adóztál. Tőlem 2 éve kértek minden kilépő papírokat a munkaügyibe. De hívd fel a munkaügyit.
márc. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A munkaügyi központnak nincs olyan nyilvántartása, amiből meg tudná állapítani a munkáltatói igazolások nélkül, hogy jogosult vagy ellátásra vagy sem, ha igen, akkor hány napra és mekkora összegben.


Azért kötelező munkaviszony megszűnésekor kiállítani a munkáltatóknak ezeket az igazolásokat, hogy téged ne érjen a hiányuk miatt hátrány. Hát a hiányukat most te idézted elő.


Álláskeresési járadékot az álláskeresővé válásodat megelőző 3 év jogviszonyai alapján állapítják meg. Ha ebből a 3 évből az igazolások megvannak, akkor nem kell visszamenőleg iratokat keresgélned. Ha nincs meg, akkor adott esetben kénytelen vagy a volt munkáltatóktól hiteles másolatot kérni róluk.

márc. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A végtelenségig mégse őrízgethetem őket. En nagyon gyakran váltok munkahelyet. minimum 3, maximum 5 hónapig vagyok egy helyen. És ez így megy lassan 7 éve. Lenne vagy 200 papírom már :D
márc. 4. 18:30
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha megkeresed a volt munkahelyed pótolják.
márc. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"A végtelenségig mégse őrízgethetem őket."


Senki nem mondta ezt. 3 évig jó lenne, ha őriznéd. A munkaviszonyaidról szóló igazolásokat (nyugdíjhoz) pedig a nyugdíjazásodig. Jól jöhet még!


Nekem 38 évem van lefűzve egy dossziéban. Nem kér enni...

márc. 5. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Bferike ***** válasza:

Mamár szinte minden digitalizált, az ügyfélkapun belépsz, és látható , a hivatalban is látják, ha jogosult vagy. De azért mégis jobb megőrizni ezeket a papirokat, a nyugdíj miatt.

Miért cserélsz ilyen sűrűn munkahelyet?

márc. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
6, ez hosszú. De amúgy röviden személyiségzavarom van, egy pillanat alatt megutálom az adott helyet és másnap mar nem megyek.. De járok terápiába.
márc. 5. 14:02
 8/8 anonim ***** válasza:

"Mamár szinte minden digitalizált, az ügyfélkapun belépsz, és látható , a hivatalban is látják,"


Írtam, hogy nem látják. Mit látnának? NAV-hoz jelentik be a munkaviszonyt, a munkaügyi hivatalnak pedig ugyanúgy, ahogy más szerveknek sem, nincs jogosultsága a NAV rendszerében turkálni. Ha lenne, akkor semmilyen papírt nem kéne kiállítaniuk a foglalkoztatóknak az álláskeresési járadék igényléséhez.

A munkaügyi ellenőrök (munkaügyi hatóság) tudják lekérni azt, hogy ki és mikortól jelentette be munkaviszonyban a dolgozóját. Más adatokat ők sem tudnak lekérni, csak ezt.


Az álláskeresési járadék igényléséhez kiadott igazolást nem kell megőrizni a nyugdíj miatt. Ahhoz egy munkáltatói igazolást állítanak ki. Azt kell megőrizni hozzá.

márc. 6. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!