Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Megszűnt a TAJ számom! Hogy...

Megszűnt a TAJ számom! Hogy tudom visszacsinálni?

Figyelt kérdés
Ma kaptam e-mailt, hogy megszűntették/érvénytelen a TAJ számom. Sajnos mostanába kicsit összejöttek a dolgok, és nem fizettem maga után a TB-t. Mi a teendő most? Elég csak befizetni az elmaradást?

márc. 14. 17:23
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Be kell fizetni. Az a taj szám a tied.
márc. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
A TAJ szám örökös. Csak ha nincs rendezve a TB, akkor egészségbiztosítási szolgáltatásokra érvénytelen. Ha rendezed, akkor újra érvényessé válik.
márc. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
márc. 14. 17:48
 4/7 anonim ***** válasza:
79%

Ahogy írták, a TAJ-számod nem szűnik meg. Csak egészségügyi ellátások igénybevétele szempontjából érvénytelenítik. Ha maradéktalanul rendezed a tartozásod, a következő naptól újra érvényes lesz.


Érvénytelen = fizetned kell az orvosi ellátásért (piros lámpás vagy az orvosnál)

Érvényes = nem kell fizetned az orvosi ellátásért (zöld lámpás vagy az orvosnál)

márc. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

És gyógyszert attol tud felírni az orvos?


Honnan tudom meg h mennyi tartozásom van?

márc. 14. 20:42
 6/7 anonim ***** válasza:
68%

Bemész a legközelebbi Nav irodába, ott megmondják es azonnal kérhetsz részletfizetést.

Segítőkészek, nem harapják le a fejed.

márc. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"És gyógyszert attol tud felírni az orvos?"


Persze. Az ellátásból nem vagy kizárva, csak fizetned kell érte. Gyógyszerek esetén pedig nem érvényesítheted a támogatást rá, ha támogatott gyógyszert ír fel neked az orvos.

Példa: Támogatással 350 forintot fizetnél a gyógyszerért, míg anélkül 4.956 forintot fogsz.

márc. 15. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!