Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Köthet masi is biztosítást az...

Köthet masi is biztosítást az én hazamra ha már nekem van rajta biztosítás?

Figyelt kérdés
2016 ban kötöttem a hazamra biztosítási. A testvérem felesége a tudtommal nélkül egy másik biztosítási kötött a hazamra a testvérem nevére. Kinek fog fizetni így a biztosító kár esetén? Hogy lehetséges ez?

ápr. 8. 18:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet egy kár esetén két biztosítás alapján kártérítést kérni mert ez kimeriti a káron gazdagodast, ami tilos.
ápr. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A tulajodonos vagy a hivatalos megbízotja köthet bizosítást.

Egy házra csak egy biztosítás lehet érvényes.


A sógornöd hogy tudott egyáltalán biztosítást kötni mindenféle hivatalos iratok nélkül?

ápr. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Ha teljesen a te neveden van és nem adtál külön felhatalmazást akkor nem is köthet. De amúgy lehetséges több biztosítás, de csak az egyik fog fizetni, bár lehet ez csak életbiztosításnál van
ápr. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Lehet több biztosítás a lakáson, de kár esetén csak az egyik fog fizetni. Dupla kártérítés felvétele bűncselekmény. Nem kaphatsz több pénzt, mint a károd.


Életbiztosításnál más a helyzet, mivel az emberi élet pénzben nem kifejezhető, így ha hat életbiztosítást fizettél, halálesetkor mind a hat fizetni fog.

ápr. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Annyi biztosítás lehet egy lakáson, amennyit kötnek rá. Kár esetén viszont csak az egyik biztosítás alapján lehet kárigénnyel élni. Én mindig attól kérem, amelyik a legtöbbet fizet rá.


Az egyik biztosítás sajátom, a másik biztosítást a társasház kötötte minden lakásra, mert a tulajdonosok ezt szavazták meg a lakógyűlésen.

ápr. 9. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
És ha karom lesz akkor a másik biztositasra felveheti a pénzt? Már van biztosítás a hátamon amit én fizetek.
ápr. 9. 06:50
 7/10 anonim ***** válasza:
Köthet, de felesleges. A káron nyerés pedig jogszabály alapján büntetendő is.
ápr. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ki a tulajdonos?
ápr. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Én és a testverem.
ápr. 9. 12:58
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor igen,köthet
ápr. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!