Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Rosszabbodik a besorolásom a...

Rosszabbodik a besorolásom a Bonus-Malus rendszerben?

Figyelt kérdés
Idén augusztusban volt egy koccanásos balesetem,amiben én voltam a vétlen fél.Sajnos rendőrségi ügy lett a dologból,mert a másik fél nem ismerte el a vétkességét,pedig nekem volt 2 tanúm is,akik mellettem álltak.Most az ügy szerencsére a végéhez közeledik (remélem),van az ügyben határozat,csak még nem adhatja ki az ügyintéző,mert nem érkezett vissza a másik féltől a kézbesítésről a tértivevény.És a kézbesítés napjától van 8 nap fellebbezési idő,amit ki kell várni és utána kaphatok határozatot.Kérdezném,hogy ilyen esetben,mivel most van a biztosítóváltás időszaka a biztosító a kártörténeti leírásban jelezheti az új biztosítónak,hogy volt egy ilyen eset,ami miatt kaphatok e rosszabb besorolást vétlen résztvevőként?Én úgy tudtam,hogy amíg nem történik kárkifizetés,addig nem romlik a besorolás.Jövőre ugranék egy jobb kategóriába.Vagy ha nem kerülök át,a határozattal utólag lehet visszamenőlegesen intézni a kedvezőbb besorolást az új biztosítónál?Jelenlegi biztosítóm az Allianz,de jövőre már valószínű nem náluk leszek.(K&H vagy Posta a lehetséges új biztosítóm)
2010. nov. 4. 10:55
 1/1 anonim válasza:
Nekem tavaly volt balesetem, és csak idén lett határozat, és semmi nem volt, nem soroltak vissza, pedig onnan indultunk, hogy én vagyok a hibás, és aztán kiderült, hogy a másik. Amíg nincs kifizetés nem változik a bonus-malus besorolás, szóval a biztosítók csak egy függőben lévő ügyet tudnak jelezni az új felé (ha tudnak róla egyáltalán), de az nem emeli a díjat.
2010. nov. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!