Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megkaptátok a fizut? Jobb...

Megkaptátok a fizut? Jobb lett az új rendszerben? Nekünk két gyerekkel közalkalmazotti fizetés a harmadára csökkent.

Figyelt kérdés
2011. febr. 2. 10:56
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/104 anonim ***** válasza:
76%
Bár én csak gyes+családit kapok jelenleg, egy ezressel lett kevesebb... :(
2011. febr. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/104 anonim ***** válasza:
78%

OFF: Hogyan lett egy ezressel kevesebb?

A családi pótlék nem változott, a gyesnél pedig a 9,5%-os nyugdíjjárulék lett 10%, ez 0,5%, ami 143 Ft.

ON: Mi még nem kaptunk fizetést, hogy örüljünk/morgolódjunk.

2011. febr. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/104 anonim ***** válasza:
82%

tavaly mindketten 140körül kaptunk,ghyerek nincs,kb 15-el kevesebb lesz fejenként...

minusz 30 ezer kettőnknek...


ez popnt a havi tankolás ára,ugyis azt mondtuk nem veszünk ilyen drága benzint,hát meg is van oldva,nem lesz miből..

2011. febr. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/104 anonim ***** válasza:
89%
Hogyan csökkent a harmadára??? 60%-ot nem lehet veszteni! Légyszi ezt vezesd le számokkal is.
2011. febr. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/104 anonim ***** válasza:
91%

Én is csodálkozom, hogy ennyivel kevesebb?


Nekem a kalkulátor szerint a bruttó 110 e két ezerrel lesz kevesebb, 80 e-t fogok kézhez kapni, még nálunk sem volt fizetés. Gyerek még nincs.

2011. febr. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/104 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, a kérdésedben megfogalmazott állitás hiteltelen, megirnád a fizetéseteket??? SENKINEK nem csökken 30%-al semmiféle bére...

Közalkalmazotti bér meg nem is csökkenhetett, annyival emelnék automatkusan, hogy ugyanannyit vigyél haza, szóval kicsit sánta a story...

2011. febr. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/104 anonim ***** válasza:
25%
2007-ben az első babám után tisztán kézhez kaptam 28500 Ft gyest. Most, a 2. baba után 26 ezer Ft-ot utaltak (pont ma kaptam meg az első gyest, előtte gyedet kaptam). Szóval valami nagyon el lett itt ceszve... Egyébként a környezetemben eddig senki nem látott még semmi jót az új adórendszerből. Barátnőmnek 3 kisgyereke van, óvónő és nem kap többet mint előtte, mert túl alacsony a bruttója ahhoz, hogy érvényesíteni tudja a kedvezményt: másik barátnőmnek 1 gyereke van, neki meg túl magas a bruttója a kedvezményhez. Már csak a férjem fizujában bízunk, ő jövő héten kap pénzt, majd meglátjuk.
2011. febr. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/104 anonim ***** válasza:
80%
Én 30 ezerrel többet kaptam.
2011. febr. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/104 anonim ***** válasza:
71%

Én tényleg nem kötözködni szeretnék, de...


"2007-ben az első babám után tisztán kézhez kaptam 28500 Ft gyest. Most, a 2. baba után 26 ezer Ft-ot utaltak (pont ma kaptam meg az első gyest, előtte gyedet kaptam)."


2007-ben 26830 Ft volt a gyes.



"Barátnőmnek 3 kisgyereke van, óvónő és nem kap többet mint előtte, mert túl alacsony a bruttója ahhoz, hogy érvényesíteni tudja a kedvezményt:"


Még a minimálbérnek is van annyi szja-ja, hogy az adójóváírás mellett marad 3750 Ft, amit családi kedvezményre fordíthat. Helyesen úgy szólt volna a mondatod, hogy nem tudja teljes egészében érvényesíteni. (Saját véleményem az, hogy a háromgyerekes kedvezményt teljes egészében nagyon kevesen tudják érvényesíteni.) De ez a családi adókedvezmény, mint ahogyan a nevében benne van családi, feltételezzük, hogy van apa is.


"másik barátnőmnek 1 gyereke van, neki meg túl magas a bruttója a kedvezményhez." A családi adókedvezmény nincs jövedelemhatárhoz kötve, azt még a nagyon jól kereső politikusaink is teljes egészében igénybe tudják venni.

2011. febr. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/104 anonim ***** válasza:
66%

Ja, és a gyesből 2007-ben is vontak nyugdijjárulékot, ahogy ma is, igy a bruttó összeget SOHA nem kaptad kézhez.


Egyébként mi vagyunk az 1%, akinek 3 gyereke van és bőven tudja érvényesiteni a kedvezményt sőt még másik 3 gyerekre is tudnánk...

De való igaz, az óvónő és a magas keresetű is lát belőle valamicskét. Az egy másik tészta, hogy csökkent az adójóváirás és nőtt a nyugdijjárulék, igy az alacsony keresetűek nem is tudják, hogy csökkent volna a nettójuk, ha nincs családi kedvezmény... Csak azt látják, hogy most se kapnak többet...

Nem mellesleg a rendszer nem titkolt célja az ADÓZÓ gyereket nevelők segitése. Igy nem jár jól vele az, aki eddig se nagyon fizetett adót és az se, aki fizet adót, de nem nevel gyereket...

2011. febr. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!