Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ez biztosítási csalás?

Ez biztosítási csalás?

Figyelt kérdés

Anyám kb.1 éve a hamisított aláírásommal vett fel 100 000 FT kölcsönt a biztosításomra,a tudtom nélkül.Én vagyok a biztosított,ő a szerződő.(Bár már vagy egy éve én fizetem helyette a havidíjat)

A kölcsönszerződében az áll,hogy a kölcsön felvételhez a biztosított beleegyezése és aláírása szükséges!A legnagyobb gond az,hogy nekem kell kifizetnem a tartozását,ha nem akarok egy csomó pénzt veszíteni,ha idő előtt felbomlik a biztosítás.

Szeretném ezt megbeszélni a biztosítási ügyintézőmmel,de nem tudom,érdemes lenne-e neki említeni,hogy tudtom nélkül vette fel a kölcsönt,hamisított aláírásommal?Nem szeretnék ebből felesleges herce-hurcát.Az jó ötlet lenne,ha szerződést módosítanánk,úgy,hogy én lennék a szerződő,a lányom pedig a kedvezményezett?Kifizetném anyám tartozását és többé nem kéne aggódnom a biztosításom miatt.


2010. nov. 19. 07:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez konkrétan közokirat-hamisítás, három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
2010. nov. 19. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igy van, köokirat hamisitás. Döntsd el, mit akarsz, ha szólsz, akkor abból tuti per lesz, de te mentesülsz a következmények alól, azaz nem kell fizetned.
2010. nov. 19. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!Én mondtam anyámnak,mikor megtudtam mit tett,hogy ezért akár meg is büntethetik,de állítja,hogy neki mindenhez joga van a biztosítással kapcsolatban,mert ő fizeti.(illetve fizette),ahogy fentebb is említettem.

Egyébként nem csak a biztosítási kölcsönnel tartozik,sok egyéb adóssága is van,tehát nem lenne célszerű még perköltséget is a nyakába varrni.


Két kérdés még felmerült bennem:

Nos,ennek az életbiztosítási szerződésnek 2011 nyarán lesz az első lejárati időpontja.Az már nincs olyan soká.Viszont,mivel anyám már teljesem megbízhatatlan és felelőtlen a pénzügyekben,ezért arra gondoltam,talán jobb lenne ,ahogy fent említette,megváltoztatni a szerződést úgy,hogy én leszek a szerződő lányom a kedvezményezett.Ez ellen anyámnak sincs kifogása.

Ha ezt tenném,az okozna változást a biztosítás összegében?Lenne bármilyen magasabb kezelési költség,adó vagy bármi,ami által anyagilag rosszabbul járnánk?


Másik kérdés:11 éve fizetjük ezt a biztosítást.Havonta átlag 10.000 Ft-ot.Így már kb 1.320.000 Ft -ot fizettünk bele,ennek ellenére 2011.08.hónapban,mikor először felvehetjük a biztosítást,csak 585.000Ft-ot kapnék,plusz a nyereségrészesedés.Szerintem ez nagyon kevés,nem tudom,mennyi lehet a nyereségrészesedés,de szerintem elég ráfizetéses a dolog,mert lehet,fele annyi pénzt kapunk vissza,mint amennyit az évek alatt befizettünk.?Generalinál van ez a biztosítás.Vajon mennyi lehet körülbelül az a bizonyos nyereségrészesedés?

Melyik célszerűbb,bankban vagy biztosítónál kamatoztatni a pénzt?

2010. nov. 19. 08:28
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem magánokirat hamisítás.
2010. nov. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Tisztázzuk, ez egy biztositás. Ezért nem kapod vissza a befizetett összeget. Ők szolgáltatást nyújtanak, amit nem tesznek ingyen. A szolgáltatás az abból áll, hogy baleseted, halálod esetén fizetnek az illetékesnek. Mivel egyben befektetés is, ezért ha lejár, kapsz vissza pénzt, de értelmszerűen nem annyit, mint ha lekötötted volna ugyanezt az összeget egy bankban. De ott nem is fizetnének a halálod esetén, tehát nincs benne kockázata a banknak.

Te döntöd el, hogy a továbbiakban befektetni szeretnéd-e szimplán a pénzt (ezesetben irány egy bank), kockázatért cserébe magasabb hozamot szeretnél (ezesetben irány a tőzsde), vagy biztositani szeretnél a gyereked felé egy biztos pontot, hogy halálod esetén megkönnyitsd a dolgát, legalább legyen mivel elindulni az életben, ha te ár nem fogod tudni támogatni, mivel meghaltál (ezesetben köss ismét ilyen, befektetéssel egybekötött életbiztositást).

Te döntesz.

2010. nov. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

1., Az okirat-hamisításról jobb, ha hallgatsz, mert börtön jár érte anyádnak.. nóóóórmális? Már hogy a francbe lenne neki joga a TE NEVEDET aláírni bárhova is...


2., A biztosítások ilyenek. Te fizetsz, ők elteszik. Ha nem lett semmi bajod akkor visszakapsz valami aprópénzt és elhajtanak a pics@ba.

Ha valami bajod lesz igyekeznek minnél kevesebbet rádkölteni.

2010. nov. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egy biztosítási szerződésben csak egyetlen szereplő nem módosítható, ez pedig a biztosított. A szerződő, a lejárati és a haláleseti kedvezményezett viszont bármikor díjtalanul megváltoztatható, viszont ehhez a jelenlegi szerződőnek (anyukádnak) és a biztosítottnak (gondolom ez Te vagy) is hozzá kell járulnia, alá kell írnia a módosításról szóló nyilatkozatot.


Anyukád úgynevezett kötvény kölcsönt vett fel. Nem írhatott volna alá a helyedben, ez valóban bűn, de mivel eddig elmondásod szerint ő fizette a díjakat, ő takarékoskodott, azért még sem kellene bűnözőnek tekinteni annak ellenére, hogy valóban megbüntetnék, ha kiderülne, mit tett. Persze ettől neked nem lenne több pénzed, neki meg csak az adóssága nőne.

2010. nov. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Engem csak bánt,hogy anya létére ilyet tett,hogy hamisított aláírásommal vett fel kölcsönt és még csak vissza sem fizette.És most,hogy számon kértem,csak cinikus válaszokat kapok,meg hogy mi közöm hozzá?Azt hiszem,nem ez a normális és becsületes megoldása az anyagi gondoknak,főleg nem családon belül.A kölcsön felvétel előtt legalább a véleményemet megkérdezhette volna.Azt ígérte,visszafizeti,de már nem tudok hinni neki.

Nem célom,hogy megbüntessék,de megmutattam neki a kommenteket,mert nekem nem hitte el,hogy büntethető,amit tett.Nem hatotta meg...

2010. nov. 22. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!