Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Nincs biztosítási jogviszonyom...

Nincs biztosítási jogviszonyom. Kaphatok érte büntetést?

Figyelt kérdés

Nincs munkám, álláskeresési járadékfélékre sem vagyok jogosult, és semmi egyéb. Több, mint egy éve nem vagyok biztosítva. Tisztában vagyok azzal, hogy nem vagyok jogosult orvosi ellátásra és természetesen nem is venném azt igénybe (amíg biztosítva voltam, addig sem vettem igénybe).


Tudom, hogy magamnak fizethetném havonta a többezer forintos biztosítást, és így rendezve volnék. Azonban erre nincs pénzem, hisz miből is.

Most jött a levél az APEH-tól, hogy T1011-es nyomtatványt kellene 8 napon belül benyújtanom. Persze nyomtatványt nem küldtek, azt magamnak kellene kinyomtatni, ha lenne festékpatronom... (Őszintén szólva nem költök most erre sem.)


Vajon a T1011 kitöltésével egyidejűleg be kéne fizetnem visszamenőleg az elmaradt biztosítást?

Ezt azért nem tenném meg, mert hisz nem is jártam orvosnál...


Tehát ha nem lépek semmit az ügyben, nem reagálok a levélre, akkor szabhatnak ki rám bármiféle büntetést?


Ha valaki volt már hasonló esetben... annak előre is köszi a választ!!!


2011. máj. 16. 13:52
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
én úgy tudom, hogy adók formájára behajtható, tehát igen, be fogják hajtani, lakásra ráterhelni, ha nincs a neveden ingatlan, ha lesz munkád, akkor onnan vonják majd, az pedig nem jó omen egy új munkahelyen, hogy az első nap vinned kell a könyvelésre a papírt, hogy tiltsák le a fizudból. Ha ennyire szarban vagy, menj be az önkormányzathoz és kérd, hogy fizessék helyetted. Amúgy meg jó az elhatározás, hogy nem mész orvoshoz, de tábla is lóg a nyakadban, hogy ha elcsap egy autó, kérem, akkor se hívjanak mentőt, mert nincs biztosításom?
2011. máj. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Na én is voltam/vagyok hasonló helyzetben. Gondoltam rá, hogy elbliccelem a dolgot, de az nem oldotta volna meg. Nekem küldtek olyan nyomtatványt is és inkább visszaküldtem nekik, azzal, hogy szeretnék bejelentkezni tb fizetésre, és akkortól elkezdtem fizetni (valahogy muszáj megoldanom), így legalább nem került szóba eddig a tartozásom, ugyanis előtte én sem fizettem.

De ha bemész az apeh-hoz akkor ott ki tudod tölteni a nyomtatványt, és némelyik ügyintéző elég kedves is tud lenni, talán találnátok megoldás (tudom rémisztő hely)

2011. máj. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%

Menj el az önkormányzathoz, ott segítenek. Rászorultsági alapon átvállalják egy időre.

Anyu 2 éve munkanélküli 5 hónapot az önkormányzat fizet, 1-et ő.

2011. máj. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%
Nekem 1,5 hónap elmaradásom volt. Utólag ki kellett fizetni. 5100 Ft/ hónap vagy 170 Ft/nap(a nem egész hónapra). Sajnos adó módjára behajtható, ezért ki kell fizetni az egy évet. Persze nem egyben hanem részletre. Ha nem, akkor ha lesz munkahelyed akkor a fizetésből hajtják be utólag. Akkor is ha nem vettél igénybe orvosi ellátást. Ezt törvény írja elő. Ha bemész az APEH-hoz, akkor ki kell tölteni egy nyomtatványt és leadni. Adnak csekkeket amin fizetni kell. Külön büntetésről nincs tudomásom.
2011. máj. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Jól írja az előző. Be kellett volna már réges-régen sétálnod az önkormányzathoz, mert ha a családodban az egy főre eső jövedelem nem haladja meg a harminc x ezer forintot, akkor az önkormányzat átvállalja. Utólag senki nem fizeti ki helyetted és befogják hajtani majd, amint lesz lehetőségük. Bérlevonás, adó visszatérítést nem kapod meg és egyéb.

Bizony, ha nem jársz orvoshoz az egy dolog és kb a te bajod. Viszont ha baleset ér (amiről sose tudhatod mikor következik be) akkor nagyon nagy bajban leszel, mert ha életmentő műtét kell végrehajtani rajtad (amit nyilván azonnal megtesznek nem foglalkozva a tb-vel) akkor súlyos pénzeket akasztanak le rólad ugyanígy bérlevonással vagy egyéb módon. Egy ilyen műtét közel félmillióra rúg, attól függ mit kell tenniük annak érdekében, hogy életben maradj. Szóval nem jó ezzel játszani, mert inkább fizess havi 5000-et, mint később havi 20-30 ezreket, mert műteni kellett...

2011. máj. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%
Igen az önkormányzat...nekem azt mondták nincs ilyenre pénz, gondolom negatívan diszkrimináltak a bőrszínem miatt :) Túl világos...
2011. máj. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Bocsi, hogy hasznos választ nem tudok adni, de mi pont így voltunk húgommal.

Mindegyikünk esti középiskolába járt. De nem dolgoztunk mellette. Aztán 2008-ban fizetni kellett volna már, én 2007-ben végeztem a középiskolával de utána sem mentem dolgozni, csak buliztam. 2008 végén anyukám kezdte el fizetni utánam...folyamatosan fizette, de még tavaly is küldtek csekket az elmaradásról, ekkor már nem ö fizette, hanem biztosítva voltam.

Szerintem ezt addig küldözgetik, amíg ki nem egyenlíted. Most gyesen vagyok, nem tudtam, hogy ekkor nem kell fizetni, én meg fizettem magam után fél évig...és kiegyenlítödött a 2008-as számla.

Húgom ugyanígy esti suli, most 11.-es, nincs fizetve neki de nem is érdekli. Neki is küldözgetik de nem tudom, hogy csinálnak-e vele valamit. Nem hiszem, maximum nem veheti igénybe az ellátást.

De amúgy 1 havi befizetése után is kaphatsz (5000 ft), ha esetleg beteg lennél. (nálam is így volt).


Bocsi ha kicsit érthetetlenre sikerült, telefonról írtam és ezen fárasztó normálisan megfogalmazni :D

2011. máj. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi, így már jobban képben vagyok!


Nos nem szeretném, ha a következő munkahelyemen ilyen fizuletiltással indítanék. Erről nem tudtam, hogy ez is lehetséges.

Viszont most akkor sem fogok addig befizetni, míg nincs kilátásban meló. Nem, nincs a nyakamban tábla, de rohadtul gyűlölök már élni ebben az országban.


Van azért megtakarításom, ezért nem halok éhen. Inkább azt csinálom akkor, hogy ha sikerül munkát találni, akkor gyorsan a munkaszerződés és mindenféle bejelentés előtt befizetem az elmaradásomat az APEH-nél. Az úgy jó, ugye?


És gondolom ez az idő később is fog számítani valahova, nem?

2011. máj. 16. 14:14
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem valószínű, hogy az APEH fog addig várni, amíg munkád lesz. Úgy veszem észre, most nagyon belehúztak a pénzbehajtásba.

Be kell jelentkezned a T1011-en, az APEH ügyfélszolgálatán segítenek.

Visszaküldik majd a címedre az egyik példányt, és kicsivel később a határozatot a fizetési kötelezettségről.

Amikor megkapod a határozatot, kérjél méltányossági alapon elengedést, mérséklést, részletfizetést. Van rá nyomtatvány a honlapjukon, de ha csak egy levelet írsz nekik, akkor válaszlevélben megküldik a nyomtatványt, amit ki kell töltened.

Az önkormányzatnál kérd, hogy rendezzék a TBd, ha szociális és vagyoni helyzeted alapján rászoruló vagy (a szociális törvényben megtalálod a a jövedelmi és vagyoni határokat)

Ha nem lépsz semmit, nemcsak az elmaradt járulékokat terhelik rád, hanem meg is büntetnek. Tulajdonképpen most is megtehetnék, hogy nemcsak a járulékokat, hanem a késedelmi kamatot és a bejelentkezési kötelezettség elmulasztása miatti bírságot is kiszabják, de egyelőre csak az elmaradt járulékot kérik.

Az, hogy jársz-e orvoshoz, vagy sem, nem számít a járulék fizetési kötelezettségnél. Ha soha nem mégy orvoshoz, a TBd akkor is rendezned kell valamilyen módon.

"És gondolom ez az idő később is fog számítani valahova, nem?" Ha arra gondolsz, hogy az az idő számít-e valahova, amíg magad után fizeted az eü.hj-t, az nem számít sehova. Ezzel csak a természetbeli eü. ellátásokra leszel jogosult (mint pl. a BPJn levők)

2011. máj. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Látom, kiirthatatlan ez a népi legenda, hogy azt nem látja el az orvos, akinek nincs rendezve a TB-je.

De, ellát minden további nélkül, ha van TAJ számod. Nem is kell milliókat fizetni a műtétért.

Viszont lejelent az egészségbiztosítónak, az meg a NAV-nak. Aztán ők behajtják visszamenőleg.

A kettő ugyanis nem függ egymástól, mivel a TB-vel nem a saját ellátásod után fizetsz, hanem egy nagy közös kockázati alapba fizetsz be, amiből annak utalják ki a kezelési díjat, akinek épp szüksége van rá. Ezért kell fizetni akkor is, ha nem mész orvoshoz.

2011. máj. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!