Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Jan 1. től tényleg visszafizet...

Jan 1. től tényleg visszafizetik az eddigi bennt lévő nyugdíj pénzemet? Ha nem reagálok, akkor automatikusan visszaraknak az államiban? És ez nekem jó?

Figyelt kérdés
2011. jan. 9. 12:28
 1/4 anonim ***** válasza:
82%

Nem, nagyon félreértetted.

Ha jan. 30-ig nem nyilatkozol, hogy magánnyugdíj pénztárban akarsz maradni, akkor automatikusan visszatesznek az államiba és a magánnyugdíj pénztár átutalja a befizetett pénzedet az állami nyugdíjalapnak. A reálhozamot kapod meg te, ha van valamennyi, tehát azt a pénzt, amivel gyarapodott a magánnyugdíj pénztárba befizetett pénzed az évek során, csökkentve a járulékos költségekkel. Ez nem lesz nagy összeg, mondhatni nagyon minimális.


Azt, hogy jó lesz-e neked ez, nem tudjuk megmondani. Általánosságban az mondható el, hogyha jól keresel és közel vagy már a nyugdíjhoz, akkor megéri maradni.

2011. jan. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, még valami tehát ha én min.béres fizukat kaptam és 30 vagyok, akkor inkább menjek vissza az államiba?
2011. jan. 9. 16:31
 3/4 anonim ***** válasza:
Én ezt tenném a helyedben. Ha maradsz, akkor a bruttód 10 %-a megy majd a magánnyugdíjba és az ott neked gyűlik. A munkáltatód által fizetendő járulék továbbra is megy az állami rendszerbe, azt elveszted, mert nyugdíjra az államtól a továbbiakban nem leszel jogosult. Ha visszamész az államiba, akkor gyűlik majd a 10 % is, és a munkáltatód által befizetett nyugdíjjárulék is, de kérdés, hogy mennyi lesz ebből majd a nyugdíjad. Nehéz okosat mondani, mert mindkét választás necces. Nagyon sok magánnyugdíj pénztár be fog csődölni...
2011. jan. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2011. jan. 9. 23:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!