Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ha nem lenne kötelező a...

Ha nem lenne kötelező a nyugdíj, akkor nem lenne senkinek sem megtakarítása a nyugdíjas éveire, miért olyanba kell kapaszkodni ami kötelező, és ami kötelző az mióta öngondoskodás?

Figyelt kérdés
Ezen gondolkodjon már el mindenki egy kicsit! Várom a kritikát
2011. jan. 13. 10:55
 1/10 anonim ***** válasza:

Én is feltettem hasonló kérdést (igaz, csak magamban, nem itt) a napokban.

Miért nem lehet azt csinálni, hogy valaki azt mondja, hogy adják neki a munkáltató által fizetett járulékot és neki se kelljen nyugdíjjárulékot fizetni, "cserébe" nem kér nyugdíjat. Így legalább mindenki tudná, hogy mire számíthat a jövőben és nem kellene azon izgulni, hogy vajon mikor lopja el megint az állam az egész félretett pénzét... És idős korában sem kerülne függő helyzetbe az államtól. Ez lenne a valódi öngondoskodás. Aki pedig lusta dolgozni vagy feléli a pénzt, az magára vessen öreg korában.


Tudom, hogy a fenti rendszer azért nem működik, mert a mostani befizetésekből fizetik a mostani nyugdíjakat, de egyszer ígyis-úgyis be fog dőlni az egész, mert akik most fizetik a járulékot, azoknak már senki sem fogja. Még egyetemista vagyok, de többek között ezért nem áll szándékomban Mo-n egy percet sem dolgozni. Az itteni adó- és nyugdíjrendszer kizsigereli a dolgozót, míg azokkal, kik főállású léhűtők és megélhetési gyerekszülők túlságosan is bőkezű.

A dolgozók fizetésének a 2/3 (a munkáltató által fizetett járulékokat, SZJA-t és ÁFÁ-t is beleértve) adóra megy el, míg a nem dolgozók többet kapnak segílykeként, mint az, aki eltartja őket a munkájából...

2011. jan. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy oké, hogy ne legyen nyugdíj, de mi lesz azokkal, akik nem tettek félre semmit aktív korukban? Na mi?

Segélyt fognak kapni. A többi adófizető pénzéből.

Akkor már inkább tegyen félre ő is kötelezően.


Az emberek nem képesek az öngondoskodásra.

2011. jan. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Hát igen! Nálunk nem szokás az öngondoskodás tisztelet a kivételnek! A másik nagy baj szerintem,hogy az a "kevés" adófizető állampolgár aki tisztességesen dolgozik, abból az adóból fizetik a sok "nem dolgozó ember segélyét" is!

És azok nagyon sokan vannak mint tudjuk, és dolgozni sem akar, hiszen többet kap segély címen, mint más dolgozó ember fizetést!

Mindenkinek azt mondom , hogy aki tud az gondoskodjon magáról és akkor nem kell itt ilyeneken filóznia hogy magán vagy állami nyugdíja legyen! Vegyen részvényeket és egy kis odafigyeléssel meg is tudja tanulni kezelni saját maga! A másik érdekes dolog: azt mondják veszteséges a mnyp (ezt én is tapasztaltam) viszont az önkéntes nyereséges! Na ezt adjátok össze! Ugyanolyan portfoliókkal dolgoztak! Akkor most ki hazudik? Vagy csak ezzel akarják átcsábítani az embereket az önkénteshez!


ÖNGONDOSKODÁS mindenkinek

2011. jan. 13. 17:23
 4/10 anonim ***** válasza:
49%
Pont azért, amiért a biztonsági öv viselése kötelező! Kötelező, és öngondoskodás! Ezen gondolkodj már el egy kicsit! Akkor talán megérted.
2011. jan. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"Az emberek nem képesek az öngondoskodásra."


Az emberek nagyon is képesek lennének az öngondoskodásra, ha nem vonnák el a fizetésük nagy részét. Azért nem vagyunk képesek az öngondoskodásra, mert hónapról-hónapra élünk, és a hó végén már kajára is alig jut. ha normális fizetésed lenne egy normális adómértékkel, akkor félre tudnál tenni öregkorodra.

2011. jan. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"ha normális fizetésed lenne egy normális adómértékkel, akkor félre tudnál tenni öregkorodra"


Szerintem nem. Amerikában vannak jó fizetések, az emberek mégsem raknak el öregkorukra, ott ugyanez a probléma. Az emberek (nagy része) anyagi helyzetüktől függetlenül nem képesek az öngondoskodásra. Ezért kell erőltetni, kötelezővé tenni. Ott is ez van, csak ott nem teheti meg egy cigány focista, (sem egy néger kosaras,) hogy lenyúlja ezeket a megtakarításokat.

2011. jan. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

15:16

nem gondolom, hogy azok az emberek, akik például sorra veszik a kocsit, laptopot, plazmatévét hitelből, mert arra sem képesek, hogy néhány hónapot várjanak, amíg összespórolják, képesek lennének 40-50 évre előre gondolkozni.

Nem egy fiatalt hallottam már így beszélni: "még csak harmincéves vagyok, ráérek még ezzel foglalkozni". Anyám negyvenöt évesen nem foglalkozik a dologgal.


Ma sajnos a felnőttek is olyanok, mint a gyerekek, nem gondolkoznak előre, maximum csak holnapig. Én nem merném megkockáztatni, hogy az emberekre bízzam, hogy gondoskodjanak magukról. Mert aztán itt állunk párszázezer nyugdíjassal, akikkel mihez fogunk kezdeni? Sorra tüntetnének, hogy nekik pénz jár, mert nincs.


Megint más kérdés: nem amiatt nem képesek az emberek félrerakni, mert nincs elegendő jövedelmük. Hanem mert nem is akarnak.

2011. jan. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Egy kis saját történet:

10 éve voltunk már házasok a férjemmel, mikor beütött a gebasz. Soha de soha nem gondoltam volna arra, hogy egyszer velünk is megtörténik a legrosszabb. 2001 dec. 12-én elment reggel dolgozni és soha többé nem jött haza. Akkor 8 éves volt a lányunk. Most belegondolván örülök annak, hogy én már 18 évesen gondoltam arra, hogy ne csak a lakásunk, vagy bármi más dolog legyen bebiztosítva hanem az életünk is! Szerintem ez is fontos. Bizony elég nehéz lett volna megélnünk úgy hogy kiesett a főkereső jövedelme. Nem tudom miből éltünk volna meg, mert az eset után még 1 évvel sem tudtam dolgozni menni. Szerintem ezzel is úgy van sok ember, hogy velem úgysem történik meg. Hát pedig bármikor bárkivel megtörténhet. És bizony szükség van arra, hogy saját magát is bebiztosítsa az ember!

2011. jan. 15. 12:15
 9/10 anonim ***** válasza:
Az emberek többsége szerintem sem alkalmas arra, hogy ennyire hosszú távra előre gondolkodjon. Amikor tömegével hitelre vásárolnak már kisebb háztartási gépeket is, akkor majd éppen menni fog, hogy havonta önkéntesen félrerakjanak öregkorukra. Tudod mi lenne? "Ebben a hónapban most nem, mert be kell iskolázni a gyereket, a következőben nem, mert új akármi kell, utána ott a Józsika születésnapja, nem azon spórolunk, aztán itt a Karácsony..."
2011. febr. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Öngondoskodni muszáj. A havi megélhetésed 150-szeresét kell megtakarítani arra az időre, amikor már nem szeretnél dolgozni.Ez ökölszabály. Lehet számolni. Sokkoló? Igen... De ha van még 20-30 éved, simán megcsinálod... A Ratkó-unokáknak (70-es évek) már nem lesz nyugdíjunk... Segély lesz. 100-150 EUR/hó. Külföldön már rég tesznek félre... A német nyugdíjas szerinted miből utazgat?

Aki bővebben szeretne erről tudni, és bp-i vagy zalaegerszegi egy fél órás beszélgetésre kötelezettség nélkül bárkivel szívesen leülök.

2011. márc. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!