Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Kikerülhető valahogy a fedezet...

Kikerülhető valahogy a fedezetlenségi díj? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Apukámtól tavaly május végén üzembentartóival elhoztunk egy autót. Az autón lejárt a műszaki és mivel nem volt rá keret, elhalasztottuk a vizsgáztatást. Apu lemondta a kötelezőjét, és mi nem kötöttük rá másikat. Mivel nem használtuk, gondoltuk majd egy kalap alatt elintézzük az üzembentartói bejegyzést, a biztosítást és a műszaki vizsgát. És ki sem vonattuk ideiglenesen a forgalomból.

Most kiderült, hogy a MABISZ fedezetlenségi díjat számol fel, napi 330 Ft-ot a nem biztosított időszakra, ami közel 60 000 Ft-ra rúg. (Ez az éves biztosítás majdnem 3-szorosa) Erről eddig nem hallottunk.

Szerintetek valahogy ki lehet kerülni, hogy ezt a horrorisztikus összeget be kelljen fizetnünk?


2011. febr. 3. 12:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen,ez így van én már csináltam ilyet a gépjárműre kell egy új üzembentartói kifizeted az illetéket az okmányirodában ha családtag akkor ccm X 14 ft negyede ha jól tudom és az új üzembentartóval meg kell kötni a biztosítást A0-val de ha a műszaki már nagyon rég lejárt előtte az okmányirodában érdeklődj
2011. febr. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tudod kikerülni!!!!:(

Biztosítással foglalkozom:)

2011. febr. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2011. febr. 5. 11:24
 4/8 anonim válasza:

Na de ilyenkor az önkormányzatnak nem kéne kivonnia a forgalomból az autót?

Hivatalosan küldeni a papírt,amit negyedévente kéne tenniük,hogy megvizsgálták és nincs biztosítás az autón,így 3 napon belül adjam le a rendszámot.

Ha én nem kaptam ilyen papírt,a rendeletről sem tudok és lassan nekem 3 éve áll így az autóm(szintén műszaki lejárta után lemondott biztosítással pihen),tehát nekem iszonyat nagyságú összeget kéne kifizetnem.... DE az önkormányzattól semmi papírt nem kaptam.Csak a biztosítótól,hogy a szerződés megszűnt.. ilyenkor is ki kell fizetnem a "büntit"?

Mi a teendő ilyenkor? :/

2011. febr. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
vonatsd ki a forgalombol/ideiglenesen/
2012. dec. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ha nem hiteles az auto!!!!! akkor uzemben tartot irassatok be a forgalmi ahogy mar irtak is!!! 3 evig foglalkoztam biztositassal nem egy ugyfelnek oldottuk igy meg!!!!!! Fontebb biztositos kollegnak uzenem kerdezzen a tapasztalt kollegaktol a cegnel! NE FIZESS MABISZT HA NEM MUZSAJ!! :)
2013. febr. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
jah! ES ABUNITT NEM KELL KIFIZETNI! AMUGY 2 EV UTAN ELEVUL A MABISZ DIJ TARTOZAS HA VLK.NEK SZERENCSEJE VAN ES NEM ALLITJA MEG IGY RENDOR AKKOR AHOYG LEJAR A 2 EV KOT EGY UJAT:))
2013. febr. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Es a nevtekre atkerult mar az auto??? mert ha le volt mondva a biztositas akkor hogy hogy van mabisz dij?Bocs nem olavtam jol el a kerdest!
2013. febr. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!