Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kikerülhető a tényleges...

Kikerülhető a tényleges szoptatás anélkül, hogy a baba ezt megsínylené?

Figyelt kérdés

Szeretnék gyereket, pár éven belül, most még korai lenne, de tervbe van véve már. Igazából a terhességgel, a szüléssel semmi problémám, de a szoptatás.... Úgy érzem képtelen lennék rá. A gondolattól is rosszul vagyok, hogy a baba a szájával hozzáérjen a cicimhez. Tudom idióta vagyok, de ezt érzem. Felfogom, hogy hülyeség, meg hogy ez egy teljesen természetes dolog, de akkor is frászt kapok ha csak rágondolok. Szóval arra gondoltam, hogy mi lenne, ha majd lefejném a tejemet és cumisüvegből kapná. Akkor mégse tápszeren nevelkedne, hanem anyatejen, és így mindketten jól járnánk. Az anyatejet nem szeretném megvonni tőle, mert tudom, hogy sokat számít hogy azt megkapja és ne tápszeren éljen, ah nem muszáj.

Könyörgöm ne ítélkezzetek, nem tudom miért van ez velem, de ez van. Arra vagyok kíváncsi, hogy ez így működhet?


2011. jún. 21. 14:28
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
71%

Vard meg,amig szulsz,ha akkor sem fogod akarni szoptatni,akkor nem tudod mit veszitessz(az elmenyre gondolok).Nem vagy meg abban a helyzetben,hogy szoptass,kar elore ezen ragodni...

Nekem 5,5 honapos koraig sikerult szoptatnom sajnos,es nagyon hianyoznak azok az osszebujos 5-10 percek.

Remelem meg megvaltozik a hozzaallasod,el sem tudod kepzelni hanyan szeretnenek szoptatni,csak nem tudnak,kivanom,hogy ne tartozz kozejuk!

2011. jún. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Azért azt kalkuláld bele,hogy sok baba nem fogadja el a cumisüveget. És akkor hoppá, már meg is vontad tőle az anyatejet!

Őszinte leszek. Nekem sem a legvonzóbb dolog ez a szoptatás. De meg fogom tenni, mert a babának az legjobb. Ameddig lehet, inkább anyatej, mint tápszer!

2011. jún. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Működhet úgy is ahogy írod, de ha majd meglesz a baba, akkor szerintem nem fogod így gondolni.

Amúgy nem ítéllek el, sokan félnek a szoptatástól. De a fejés sem egy egyszerű dolog. Az én melleimet jobban megterhelte, mint a szoptatás, sőt mondhatom, hogy nem ment a fejés! Alig tudtam kipréselni valamit a mellemből. Rosszabb volt, mint szoptatni.

2011. jún. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok ezzel az 'érzéssel', azzal a különbséggel, hogy nem sokára megszületik a babánk.

Biztos vagyok benne, hogy furcsa és 'idegen' érzés lesz, de amint elkezdem szoptatni a gyermeket megfog változni a véleményem. Ezért nem is 'félek' tőle, viszont a szüléstől annál inkább.


Bőven ráérsz még ezen 'parázni'! Annyi mindenen keresztül fogsz menni terhesség és szülés alatt.

Ráadásul lehet, hogy tejed sem lesz, mert ez is előfordulhat. Ilyenkor marad a tápszer...

2011. jún. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Megoldható, de azt tudd, hogy a kórházakban nem nagyon tűrik meg a cumisüveget, csak speciális esetekben, így abban a pár napban erőltetned kell a szoptatást, mert nézik, hogy a baba rendesen tud-e cicizni.

De szerintem addig még változhat az elképzelésed ez ügyben.:)

2011. jún. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Csak egy másik gondolat a szoptatáshoz: szoptatás közben olyan hormonok jutnak a szervezetbe, ami a méh visszafejlödését elösegiti, azaz ha szoptatsz, elöbb megy vissza a hasad.
2011. jún. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Kikerülhető.

De addig is, míg olyan helyzetbe kerülnél, póbálj meg ezzel foglalkozni, megérteni saját magadat, hogy miért is érzed így, és mit tehetnél ellene.

2011. jún. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Én is ezt mondom, hogy nem akarom, hogy tápszer legyen anyatej helyett, de szoptatni se akarok.

Egyébként szerencsére ráérek még a gyerekvállalással, de ne abból induljunk már ki, hogy meggondolom magam. Fogalmam nincs, hogy meggondolom-e magam mire odakerülök, hogy gyerekem lesz. De jelenleg elképzelni se tudnám, hogy szoptassak.

2011. jún. 21. 14:39
 9/21 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Hát az hogy próbáljam meg megérteni, hogy miért érzek így. Nem akartam kisregényt írni, ráadásul sztem normális választ se kaptam volna, ha leírom nyíltan, hogy milyen gondolataim vannak ha a szoptatás felmerül. Szóval tudom, hogy miért érzem ezt, de nem hiszem, hogy ez változna nálam.

2011. jún. 21. 14:41
 10/21 anonim ***** válasza:

Én sem tudtam elképzelni, aztán mégis szoptattam.

Ne aggódj, nem elképzelni kell, hanem majd csinálni. :)

Menni fog.

Még ne rágódj ezen!

2011. jún. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!