Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Az Apeh miért küldi ki egy...

Az Apeh miért küldi ki egy már tavaly október óta gyesen lévő kismamának olyan levelet 12 csekkel együtt hogy havonta fizessen 5000 ft TB-t?

Figyelt kérdés
2011. febr. 18. 08:48
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
bocsi nem kismamának, anyukának
2011. febr. 18. 08:51
 2/13 anonim ***** válasza:
Hívd fel őket, és tisztázd a dolgokat.
2011. febr. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Mert nem vagy benne a rendszerben. Most írhatsz nekik külön csatolva a papírjaidat hogy te gyesen vagy stb...


Nekem akkor volt ilyen mikor pár hónapig én fizettem a tb-m, majd felvett egy cég, rendesen be voltam jelentve de az elsö 3 hónapra küldtek csekket. egy éven keresztül leveleztem velük. most már nem küldik.

2011. febr. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Amikor GYES-re mentél, bejelentetted az APEH-nak, hogy babád született, GYES-re mész? Ha nem, azért küldik a csekket,mert nem tudják...
2011. febr. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ők nem tudják, hogy te gyesen vagy. Jelezd nekik, és akkor nem fogják küldeni, így most azt gondolják, hogy nem fizeted és egy idő után hátralékként kezelhetik.
2011. febr. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Akkor bekaphatják! Miért nem kérdeznek? Így jártak majd rájönnek de nem is értem.. hogy nem látják hogy fizetve van a Tb-m? Nem látják hogy a nevemen befolyik egy adott összeg arra azt hiszik hogy jótékonyságból megy? Mert tudom hogy a gyesből vonják!
2011. febr. 18. 08:59
 7/13 anonim válasza:

Sajnos így működik az ország. A GYES-t személyesen kell intézni a helyi államkincstár fióknál, míg GYED-et intézhetted levélben is.

Semmi kommunikáció nincs a magyar állam hivatalai között.

2011. febr. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
86%
Bekaphatják vagy sem.. mindegy. A lényeg: ha te nem intézkedsz, akkor még meg is büntethetnek... Utána már nehezebb lesz intézkedni. Sajnos az állami hivatalok között nincs kommunikáció, ha az ügyfél nem lép, akkor ő maga jár pórul..
2011. febr. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Igen! Ez MAGYARORSZÁG!!!! Lepratelep..
2011. febr. 18. 15:07
 10/13 anonim ***** válasza:

Èn írtam hogy sokat kellett leveleznem.


De igaza van ha nem intézkedsz akkor akár meg is büntethetnek, ha nem fizeted be vagy levelezed le akkor egésszen a bíróságig fogják vinni és kiderül hogy jogosan nem fizetted de mivel nem reagálsz a levelekre ezért az összes bírosági költséget a te nyakadba varrják, mert az viszont a te felelöséged.


Igazad van hogy a fenébe nem látják hogy megy rá. na azért nem mert van egy számlád náluk és ök ott csak hiányt látják, azt nem hogy plusszban vagy. röhej egyébként.


szerintem írj nekik levelet mellékeld a papirjaidat. ezzel egy csomó kellemetlenséget elkerülsz.

2011. febr. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!