Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Albérletben lakom, s a közöskö...

Albérletben lakom, s a közösköltségben van a lakásbiztosítási díj. Jogosan nekem mint albérlőnek kell kifizetnem az egész közösköltséget?

Figyelt kérdés
Most gondolkodtam ezen el, hogy csőtörés van a lakásban amit bérlek, s a biztosító a lakás tulajának fizet, jogosan, hiszen az ő nevén van a lakás és a biztosítás, de a biztosítás a közösköltség összegében van, s én fizetem az egész közösköltséget.
2009. febr. 16. 17:29
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
Viszont a lakás tulajdonosa fogja megcsináltatni a kapott pénzen. A közös költségben lévő biztosítási díj nem több 1-2 száz forintnál, és nem is vonatkozik csak a közös dolgokra: felszálló vízvezeték a lecsatlakozásig, szennyvízvezeték a csatlakozástól, stb... Ha a lakásban történik valami azt egy másik biztosítás fedezheti, ha van.
2009. febr. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

A lakasbiztositas dijat nem neked kellene kifizetni, egyertelmu, hogy nem!

A lakas biztositas pl. nekem evente kb. 7000 Ft, a Hungaria Biztositonal van, es en fizetem, nem az alberloim. Az alberloim szinte kivetel nelkul elaztatjak a mosogeppel az alattam lakokat. A mosogep csovet nem rakjak rendesen a kadra, van hogy a csapba rakjak, es persze, hogy kicsap a cso a csapbol, es uszik a lakas.

A biztosito ilyenkor kijon az alattam lakokhoz, es fizet. Ennyi.

A csotoresrol ne is beszeljunk, ami nem is a lako, alberlo hibaja.

Ez szemet dolog, hogy veled fizetteti ki. Es ha pl. 7 honapot laksz a lakasban, akkor hogyan van kifizetve a biztositas, vagy ti minden honapban fizettek?

Ha tul sok, beszelj a tulajjal, es mondd meg neki, hogy ne horibilis osszeggel kosson biztositast, hanem minimalissal. Nekem egyszer, januarban vonnak 7000 Ft-ot, ez az alapveto problemakra van, de eddig mindig gond nelkul fizetett a biztosito.

Mennyit kell fizetned a tulaj lakasanak biztositasaert?????

2009. febr. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ez általános biztosítás, ami benne van a közös költségben, az egész épületre vonatkozik, valamint a lakáson belül történt dolgokra is.

Most van egy kis vita köztem, és a tulaj között, mert volt egyszer csőtörés, amit mi megcsináltattunk, kifizettünk, s abban a hónapban elszámoltunk vele levontunk a lakbérből, de neki a biztosító átutalta az összeget.

Most újból valahol csőtörés van, s azzal vádol hogy a nyáron becsaptam, mert hogy nem kértünk számlát a hiba javításáról, de a biztosító nem is kérte,(számlával több lett volna a munkadíj) s neki beutalta a biztosító a pénzt. (Nem értem most mi a gondja, gondolom fél hogy most rá fél évre megint csőtörés gyanánt nem fog fizetni a biztosító, de miért ne fizetne, azért fizetjük a biztosítást.)S sokarolja azt az összeget amit annó elszámoltunk a biztosítóval, azt mondja csaltunk.

De abba nem gondol bele, hogy asztalost kellett hívni a beépített konyhaszekrényt elbontani, segédmunkást aki kivéste a vízcső felett a betont, vizest, festőt aki javította a falakat, dugulás elhárítót. Sokarolja a 73.000 ft-ot. Most is nem számolt azzal hogy párom szét szedte a konyhabútort, kivéste a hibát, hogy mire jön a vizes, lássa mi a helyzet.

Azon vagyok most felháborodva ,hogy mi segítünk neki , holott a biztosítást mi fizetjük, s még segítünk is neki.

2009. febr. 16. 19:06
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hat jo szemet a tulajdonos, mast nem tudok ra irni, komolyan mondom. Figyelj, a biztosito elvileg kimegy, es fizet. Arra van a biztositas. Ne hagyd magadat, koltozzetek el, mert ez nagyon durva!!!!!
2009. febr. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ja, nyugodtan kerdezd meg a kozos kepviselodet errol a helyzetrol. Ok otthonosan mozognak "elvileg" a lakasokkal, hazakkal valo dolgokban, tudod. Kerdezd csak meg, mit mond.

De a tulaj egy jo nagy szemet, atvag benneteket. Ez egyaltalan nem a ti kotelessegetek.

Nalunk, mint mar irtam, a biztosito fizetett az alattunk lakonak a mosogepes esetek utan, de nyilvan nem kertem ezt a penzt az alberlotol el. Miert kertem volna, azert van a biztosito.

2009. febr. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, holnap fel is hívom a közösképviselőt!
2009. febr. 16. 20:53
 7/7 anonim válasza:
Jogos, nem jogos... azt fizeted amit a tulaj kitalál. Ha meg nem tetszik vegyél magadnak saját lakást!
2010. jan. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!