Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Nem fizetem a lakásbiztosítási...

Nem fizetem a lakásbiztosítási díjat, mennyi pénzt követelhet a biztosító?

Figyelt kérdés
Nem tudtam róla, hogy a fordulónap előtt 30 nappal lehet max. felmondani a szerződést, így egy héttel azelőtt tettem meg, elutasították. Ha nem fizetem a díjat, nyilván megszűnik a szerződés, de az ügyfélszolgálatos szerint előfordulhat, hogy 60 napi díjat is elkérnek. Volt valakinek hasonló esete? A 30 napról érdekes módon elfelejtenek tájékoztatni szerződéskötéskor. Még a neten is csak a gyik alatt találtam meg, a tájékoztatóban nem.
2011. aug. 15. 17:14
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
áfsz-ben benne volt?
2011. aug. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Akár a következő teljes évi díjat is elkérhetik. Ez szerződésben is benne van. Úgy tudom, ezzel inkább csak az Uniqa szokott szórakozni, a Generali éves 100 e Ft befizetés felett, az Allianzról nem tudok, de az Aegon egyáltalán nem, csak ritka esetekben. Attól függ neked melyik van? És miért akartad felmondani? Ha más üzletkötő ajánlata miatt, akkor ő is hibázott, hogy nem mondta el.
2011. aug. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 A kérdező kommentje:
Generalinál voltam, évi 42e Ft. Átmentem az AB-hez, ott jobbak voltak a feltételek kevesebb összegért. Az üzletkötő azt mondta, hogy ha nem fizetem, megszűnik, említette a 30 napot is, de már nem volt csak egy hét. Az utólagos díjkövetelésről nem szólt ő sem. A Generali a szerződésben beX-elte, hogy a tudnivalókat letöltöm a netről. Ott most megtaláltam, de ez akkor is olyan infó, amit elnyöghetett volna az üzletkötő. Másrészt az autó biztosításnál addig nem lehet máshol kötni, míg él az előző. Itt meg szintén csak évente válthatsz, de kötni nyugodtan lehet egymás tetejére?
2011. aug. 16. 13:47
 4/46 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Igen, mert jogszabályilag itt nincs előírva, hogy csak 1 lehet, de mindenképpen csak az első fizet, tehát felesleges 2 db. Ha akarod, ugyanazt amit kivitt az Aegonos üzletkötő kb. 10% olcsóbban meg lehet csinálni az esetek 95%-ban.
2011. aug. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
Szia! 4 hónap után automatikusan megszűnik a biztosításod, és semmilyen hátralékot nem szednek be. Addig kapsz havonta egy felszólító levelet, tépd el.Csak az autóbiztosítást szabályozza törvény,ott fontos a 30 nap, a lakásodat nem kötelező biztosítanod, -bár ez változni fog-ezért noncs szabályozás.Az Aegonnál két féle lakásbiztosítás van,amit a Generali adott ugyanazt fele árért az OTTHON IV. tudja,de a piacon a legsokoldalúbb a másik Aegonos ,a Lakás és Szabadídő Biztosítás. Neked melyik van?
2011. aug. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Ezt annyiban javítanám, hogy jogszabályban nincs benne, de a szerződésben igen, hogy a biztosító, ha nem 30 nappal a fordulónap előtt kapott felmondólevelet, akkor követelheti /erre írtam, hogy nem szokta/, de meg van rá a lehetősége, hogy a teljes következő évi díjat bekérje.
2011. aug. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
nah Krisztián most teljesen egyetértünk! ami az AB lakásbiztosítást illeti, ,én csak annyit tudok hogy nagy számban jönnek hozzánk(Allianz) tőlük, és kötnek biztosítást mert nem megelégedettek. Többek között azért mert nálunk nagyobb a lefedettség (több kockázatot vállalunk be). de szívesen állok rendelkezésére egy ajánlattal bárkinek, összehasonlítás kedvéért
2011. aug. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Én szívesen benne vagyok egy versenyben, melyiknek van több kockázatra lefedettsége.
2011. aug. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 A kérdező kommentje:
Na, kár hogy nem beszéltem veletek előbb, most már megkötöttem az AB-nál, remélem kilábalok a Generaliból, aztán jövőre jobban szétnézek. Köszi a segítséget!
2011. aug. 18. 11:50
 10/46 A kérdező kommentje:
Az AB-nál Lakás- és Szabadidő Biztosításom van.
2011. aug. 18. 11:53
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!