Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Miért magasabb egy fiatal...

Miért magasabb egy fiatal menedzser életbiztosítása az átlagnál?

Figyelt kérdés
Mik a fő rizikófaktorok?
2011. máj. 28. 21:20
 1/6 anonim ***** válasza:
stresszes munkánál magasabb a rizikófaktor (idegesség - fáradtság miatti baleset - öngyilkosság, stb)
2011. máj. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Hát nem tudom, attól függ hol kötötte, én erről nem tudok, pedig naponta számolok életbiztosításokat, de az, hogy valaki menedzser, eddig még nem emelte meg a díjat sohasem.
2011. máj. 28. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én sem találtam szakmai pótlékot ami indokolná, hogy többe kerüljön. Az idegesség önmagában nem indok, öngyilkosságra meg a legtöbb biztosító amúgy sem fizet (kivéve Generali).

Szerintem valami más van a háttérben amiről nem tudunk, vagy valami olyan biztosító amiről szintén :)

Nem volt valami korábbi betegség, műtét, testsúly stb. dolog ami rákerült az egészségi nyilatkozatra? Mert az indokolhat pótdíjazást!

2011. máj. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Az Öngyilkosságra más biztosító is fizet nem csak a Generali, de megértem, hogy neked csak egyhez van hozzáférésed, hogy ezt rosszul tudod.
2011. máj. 31. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én nem értem pontosan a kérdést!

Ha arra vagy kíváncsi, hogy miért magasabb az életbiztosítási összeg (azaz ami tragédia esetén kifizetésre kerül) akkor a válaszom: a menedzserek jövedelme az átlagnál magasabb, és a biztosítási szakemberek a biztosítási összeget a keresetkiesés mértékéhez szokták kötni. Ha valakinek a jövedelme évi 5 millió, akkor egy rokkantság esetén nyilván több veszíteni valója van (kiesett jövedelem) mint aki évente 2 millát keres.

A másik értelmezés szerint, ha a kérdésedben a biztosítási díjra utalsz, akkor az nem lehet magasabb, mert nincs foglalkozási kockázat.

2011. jún. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kedves kockazatnelkul.hu a második lehetőségre gondoltam, a biztosítási díjra, de már tárgytalan az ügy... egy pályázatre kellett erről a témáról esszét írni. Köszönöm az összes válaszadónak a kommentjét!
2011. jún. 2. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!