Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Signal életbiztosítás lejárat...

Signal életbiztosítás lejárat előtti visszavásárlásakor miért ilyen kevés a visszavásárlási összeg?

Figyelt kérdés
három év alatt kb 650 000 Ft bizt. díjat fizettünk be. Miután évek óta díjmentesítettük, úgy döntöttünk, visszavásároljuk. Most 270 000 Ft-ot kapnánk érte. Az eredeti bizt. összeg 3 500 000 Ft volt. Hova lesz ilyenkor a nyereség? Ilyen sok költsége van a biztosítónak?
2011. máj. 31. 12:34
 1/6 anonim ***** válasza:
A Signalnak van sok életbiztosítása, a Tied melyik módozat???
2011. jún. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Az első 2-3 évben vonják a kezdeti költségeket, illetve mit jelent az évek óta? A másik pedig, hogy a díjmentesítés alatt is vonják a biztosításra a költségeket és a kockázati díjakat.
2011. jún. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nézd meg a feltételt. 3 évet fizettél ami kb 650.000.- lejön belőle az évek alatti kockázati díj, a kezdeti költségek, a havi kezelési költség, befektetésesnél gondolom némi alapkezelési díj és ha mos kb az 5-6 évnél jársz és egy 10-20 éves konstrukciónak indult akkor a visszavásárlási érték is valahol 40-60% körül van (gondolom mert pontosan ezt nem tudom) Szóval kijön az a 270.000.-

a 3.5000.000.- meg gondolom a tanácsadó túlkapása, vagy az érték követett összegekből jön(ne) ki kb 10év alatt. De aki nem fizeti és nem értékköveti és még a költségeit is vonják annak sajna csak fogy...

Persze legalább volt életbiztosításod, ha tegnap baj ért volna legalább fizettek volna.

Ha teheted legalább egy kockázati életbiztosítást köss, persze csak, ha fontos, hogy életbiztosítási védelmed legyen:

[link]

És persze vannak költségei egy életbiztosításnak, de nem gondolom, hogy irreálisak legyen az bármelyik biztosító terméke, csak túl hamar befejezted fizetni. Az nem jó...

2011. jún. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Az életbiztosítás egy dolog. Ha szeretne az ember, akkor kössön. Az Pénzbe kerül.

Az ügynököket (tanácsadókat) akik viszont az ilyen megtakarítási rizsával jönnek, én úgy elküldöm a PlCSÁBA hogy mindig meglepődnek rajtam.


Egyetlen embert sem ismerek, akinek bármely pénzintézettel kellemes tapasztalata lenne. Viszont tucatnyi olyat, akiknek kisebb-nagyobb bajt hoztak a fejére.


Ott van minden az apróbetűkben.

És lehet is ellene tenni: Nem kell megkötni.

Vagy utána már nem kell sírni.

2011. jún. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Ennek örülök, de ne általánosítsunk, mert én meg több száz olyan embert ismerek akiknek csak jó tapasztalata van a pénzintézetekkel. Minden éremnek 2 oldala van, sajnálom, hogy még nem találtál egy becsületes és képzett tanácsadót, de ami a legfontosabb, hogy most kezd felértékelődni a szakma és hála istennek egyre jobban hullanak ki azok akik eddig csak bőrt nyúztak.
2011. jún. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Catinator válasza:
Végig kéne bogarászni a feltételeket. Ha Unit-linked életbiztositás volt, és nem fizette végig a delikvens akkor minden esetben bukta - igy van megszerkesztve. A dijmentesités nem jelenti, hogy nem vonnak költségeket. A jelen gazdasági helyzetben meg az alapok is inkább vitték a pénzt. A hecc kedvéért érdemes lenne megmutattatni velük hogy számoltak, de tartok tőle, nem lesz több.
2012. nov. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!