Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Vezetés közben felcsapódott...

Vezetés közben felcsapódott egy nagy kő a szélvédőnkre és jó nagy ütés keletkezett rajta pont a szemünk előtt. Fizet e a biztosító? Casonk nincs csak kötelezőnk.

Figyelt kérdés
Az autónk 15 éves ezért nem kötöttünk cascót, de az üvegezés 32 000.- lenne, viszont 6. hóban vinni kell műszakira, tehát meg kell addig csináltatni, meg persze nagyon zavaró is.A kötelezőnk az Alianz Hungáriánal van.Tegnap mondta az egyik szomszédunk hogy kötelező is fizet ilyet, mert neki is fizetett.
2009. ápr. 11. 07:32
 1/4 anonim ***** válasza:
A kötelező az felelősségbiztosítás, mindig annak a biztosítója fizet, aki a kárt okozta. Lehet, hogy a szomszédod esetében egy másik autós hibájából repült a kő, azért fizette annak a biztosítója. De legbiztosabb, ha telefonon felhívod a saját biztosítódat, és őket kérdezed meg. Én kizártnak tartom, hogy ilyesmiért fizessenek.
2009. ápr. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszike a választ.
2009. ápr. 11. 10:15
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyetértek az első válaszolóval, sajnos tapasztalat, hogy erre nem fizet a kötelező biztosító.

Ugyanígy jártam én is egy hete, csak nekem 8-ik hóban lesz a műszaki...Sajna ki kell cserélni.

2009. ápr. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
"Kötelező Gépjármű FELELŐSSÉG Biztosítás" KGFB A "felelősség" azt jelenti ebben, hogy a másnak okozott kárt fizeti ki a biztosító. Ha pl nincs senki, aki magára vállalja, hogy az ő autója verte fel a szélvédőtökre a követ, akkor kinek a biztosítója fizetne? A tietek akkor fizet másnak, ha ti okoztok kárt. Erre sajnos a saját biztosítód tuti nem fizet.
2009. ápr. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!