Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Hogyan szolgáltat a biztosító?

Hogyan szolgáltat a biztosító?

Figyelt kérdés

"A biztosító a biztosítási esemény időpontjában fennálló nem hátralékos hiteltartozást fizeti ki a bank, mint kedvezményezett részére:

•Haláleset vagy,•

•TB I., II. és nem rehabilitálható TB III. fokozatú rokkantság vagy,•

•balesetből eredő 50%-os vagy azt meghaladó mértékű egészségkárosodás esetén.

Keresőképtelenség, illetve munkanélküliség esetén a biztosító átvállalja a hitel törlesztőrészleteinek megfizetését (a hitelkeret 5%-át téríti)."


Elmagyarázná nekem valaki pontosan, hogy mit jelentenek ezek a mondatok, legfőképpen ezek a dolgok:

- "hátralékos hiteltartozás",

- "átvállalja a hitel törlesztőrészleteinek megfizetését (a hitelkeret 5%-át téríti)".


2011. aug. 22. 13:50
 1/5 anonim ***** válasza:

ha van ilyen biztosításod és munkanélkülivé váltál akkor menj a biztosítóhoz és mutasd meg ezt nekik. kell fizessenek. persze akkor fizetnek ha a szerződésben leírt feltételek fennállnak(létszámleépítés, munkáltató létezésének megszünése stb), és ezekről neked papírjaid vannak.

ami a hátralékos tartozást illeti , a kölcsönszerződésben pontosan le van írva hogy mikortól áll fenn ez a fogalom(a türelmi időtől függ)

2011. aug. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm,hogy válaszolt.

Másodszor: sajnos nem igazán a kérdésemre válaszolt. Engem konkrétan ez érdekel:


Elmagyarázná nekem valaki pontosan, hogy mit jelentenek ezek a mondatok, legfőképpen ezek a dolgok:

- "hátralékos hiteltartozás",

- "átvállalja a hitel törlesztőrészleteinek megfizetését (a hitelkeret 5%-át téríti)".

/De ezt már egyszer leírtam./

2011. aug. 22. 14:35
 3/5 anonim ***** válasza:

akkor pontosítani próbálok :)

hátralékos hiteltartozás= akkor áll fenn amikor az adós nem fizeti a hiteltörlesztő részleteket. de hogy pontosan mikor lesz hátralékos az szerződéstől függ mivel van ahol a türelmi idő 30 nap, van ahol 45, van ahol több(tehát késhet 30,45 vagy több napot a befizetéssel, de ha többet késik akkor már hátraléka lesz)

ennél jobban nem tudom elmagyarázni. :)

ami az átvállalást illeti, egyszerűen azt jelenti hogy fizeti az adós helyett(a felsorolt esetekben) a hitelrészletet, a hitelkeret 5%-áig.

2011. aug. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ok, köszönöm. Így már érthetőbb :)

Igazából azért érdekel a dolog, mert édesanyámnak van ilyen biztosítása. Tudjuk fizetni rendesen a törlesztőrészleteket.


Amikor felvette a kölcsönt 8 éve (700e Ft), kötött ilyen biztosítást, ami tartalmazza azt is,hogy pl.halála esetén nem kell visszatörlesztenünk (örökösöknek) a kölcsönt. És arra lettem volna kíváncsi, hogy ha ne adj isten történik valami édesanyámmal (pl. lebénül vagy meghal), akkor nekünk tényleg nem kell visszafizetni a fennmaradó tartozást, vagy ugyanúgy tovább kell fizetnünk? Sajnos azért merült fel bennem ez a kérdés, mert édesanyám egészségi állapota rosszabbodott (mind szellemileg, mind fizikailag).

2011. aug. 23. 10:02
 5/5 anonim ***** válasza:
Röviden ebben a biztosításban van díj átvállalás ami azt jelenti, hogyha a biztosítottal biztosítási esemény történik a fent említett esetekben a biztosító átvállalja a további esedékes díjakat.
2011. aug. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!