Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Allianz-nál lévő Magánnyugdíjp...

Allianz-nál lévő Magánnyugdíjpénztár tagként 3M ft-ot vittem át az államiba, mégis 0 ft reálhozamot küldtek ki. Ezt hogyan?

Figyelt kérdés

Az édesapám ügyeit intézném, de konkrétan sehol semmit nem tudok meg.

Egyszerűen nem értem, a számok tévesek.

OTP-ből átlépve 1,8M Ft-ot vitt át, mégis ezen a papíron amit kapott 180 ezer Ft szerepel. Viszont a záró összeg mégis a helyes 3M forint.

A legalján ennek a nemes papírnak pedig az áll, hogy a reálhozam 0 ft.


Tehát mit is tehetnék?


Édesapám 2 napja az Allianz bank fiókokat járja, de mindenhonnan elküldik és nem adnak neki tájékoztatást.


2011. aug. 30. 20:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Hivd fel a PSZÁF-et. Nekem eddig mindig segitettek.
2011. aug. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Már felhívtam, annyit tudtak segíteni, hogy írjak panaszlevelet. De az a helyzet édesapám a mai nap folyamán úgy 3x megtette a bank fiókokban szóban (amit ugye nekik regisztrálni, könyvelni, orvosolni, utánanézni kellene), de mind ez sikertelenül zajlott.

Következő próbálkozásra azt mondták, hogy forduljunk bíróságra, de még várjunk hátha kapunk levelet.

Következő nekifutásra ismételtem a panasz levelet ajánlották mert az írásban beadott levelekre 30 napon belül kötelesek válaszolni.

Rendben van akkor levél. Szépen neki álltam 2 órával ezelőtt gyűjteni az információkat mit és hogyan kellene bele írni a levélbe, de eddig az adatok és a megszólításig jutottam. Én mint ügyvitelből nem iskolázott, fiatal diáklány, nem tudom miként fogalmazhatnám meg problémáimat.

2011. aug. 30. 21:02
 3/5 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy valaki kap-e reálhozamot, nincs köze, hogy mekkora a befizetett összeg. Csak az, hogy milyen módon fektette be a nyugdíjpénztár az összegyűjtött pénzt.

Van, aki kevesebbre is kap, van, aki többre nem.

Ennyi, pont, nem érdemes reklamálni. Átlépőként pláne.

2011. aug. 31. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

En segitenek, csak nem ertem egy szavadat sem.


"OTP-ből átlépve 1,8M Ft-ot vitt át, mégis ezen a papíron amit kapott 180 ezer Ft szerepel. Viszont a záró összeg mégis a helyes 3M forint."


Elvileg van egy osszeg, amit atlepokent atvitt. Ezen felul van egy realhozam, ha az MNYP jol gazdalkodott a penzevel, es realhozamot ert el. De az OTP-nek mi koze az Allianzhoz?

2011. aug. 31. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Gondolom az OTP-ből ment át először az Allianzhoz és ott lett végül 3 M HUF, amit majd az államiba átlépéskor vitt át.


A többire meg annyit tudok mondani, hogy 3 év munkavállalóként több pénzt kaptam, mint édesapám, aki 32 éve dolgozik ...

2011. aug. 31. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!