Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha meggondoltam magam, és...

Ha meggondoltam magam, és mégis szeretném felvenni a reálhozamot (magánnyugdíjpénztár megszűnése miatt), akkor még tudok változtatni?

Figyelt kérdés
Már levélben elküldtem a nyilatkozatomat, hogy az egyéni állami nyugdíjszámlámra utalják majd át... Most pedig fordult a kocka, szükség lenne rá.
2011. máj. 11. 16:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem tudsz.

Meg egyébként is, az egyéni állami számla azt jelenti, hogy búcsút mondhatsz annak a pénznek.

2011. máj. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nem tudsz. És a reálhozamnak csak kb a 10%-át fizették volna ki, úgyhogy nem hiszem, hogy nagy segítség lett volna
2011. máj. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy a reálhozam 10%-át? Ennek a forrását linkeld be légyszi.
2011. máj. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A z értesítő leveledben is olvasható, hogy a reálhozamból levonják a költségeket.,

Az a lényege, hogy a reálhozamból még levonják azokat a költségeket, amelyek a tagság megszüntetésével járnak. Szerintük. Első körben kb 0% kifizetést hoztak ki,úgyhogy most a PSZÁF vizsgálja, hogy milyen költségeket vonhatnak le. (pl a kis pénztárak,amelyek megszünnek belerakták a költségbe a dolgozók végkielégítését is) ezért is tart augusztusig mire megindulnak a kifizetések.

2011. máj. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!