Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Most mit tehetek? Teljesen...

Most mit tehetek? Teljesen ellátatlan lettem, Munkaviszonyt betegségeimre hivatkozva nem találok, a csekkeket hogyan adjam fel?

Figyelt kérdés

évig rokkant nyugdíjas voltam, magas vérnyomás, szív érrendszeri betegségekkel, az ORSZI a februári javaslatában megszüntette a továbbiakban a rokkant nyugdíj jogosultságom, azt mondta lesz munkalehetőségem.Azóta 9 munkáltatónál voltam felvételkor az üzemorvos írásban alkalmatlan minősítést adott a magas vérnyomás miatt, Még portásnak sem vettek fel pedig vagyonőri igazolványom van. Az összes iratokat megküldtem a Kormánynak, azt válaszolták ez ügyben nincs beleszólásuk. Addig keresem a munkát amíg ez sikerülni fog, így a havi csekkeket sem tudom feladni, a villanyt , a gázt , a kábel tv kikapcsolták a szolgáltatók, a hitelemet sem tudom fizetni az ügyben a házam árverezését emlegetik.Mit tehetek ez ügyben? Van értelme tovább így élni? Az ORSZI nél azt mondták szó szerint írjam meg ezt az Orbán Királynak Ö rendelte el , amit be kell tartani.

Várom a megoldási javaslatokat, amíg szíven nem szúrom magam.


2011. ápr. 19. 10:14
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
68%

Sajnos erősen tartok tőle, hogy se a beírásod, se az öngyilkosságod nem fogja érdekelni az illetékeseket, és nem is jut el hozzájuk.


A helyedben fognék egy baromi nagy kartonpapírt, kiírnám arra, és kisátoroznék a Parlament elé.

Esetleg keress fel pár bulvárlapot, megyei hírportált, Fókuszt és társait, hátha valaki felkapja a történetet. Most sokakat foglalkoztat, mi lesz a rokkantakal, ha "visszavezetik őket a munka világába". Hátha akkor még segít is valaki munkát találni.


Mást javasolni sajnos nem tudok.

Gondolom, a helyi önkormányzatnál meg a többi lehetséges helyen voltál már. :S

Sajnálom.

2011. ápr. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
77%

Felülvizsgálaton voltál? Onnan jött a megszüntető határozat?

Talán ideiglenesen az önkormányzat szociális osztályán valamit tudnak megoldásként.

2011. ápr. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
48%

Azért 9 jelentkezés nem valami sok.

A legtöbb ember 50-60 helyre beadja az önéletrajzát.

szociális segélyt kapsz az önkormányzattól, oda miért nem fordultál?

2011. ápr. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
90%
Kétségbe ejtő, hogy mi megy ebben az országban.Lövésem sincsen, hogy mit lehet tenni, esetleg azt amit az első írt.Annyi lopás, rablás, öngyilkosság, családirtás lesz, hogy nem fogjuk tudni követni.Be is dilizik az ember ilyen kilátástalanságban.
2011. ápr. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
90%
Igen, a szoc.segély.28.500.-ft.Na, abból aztán lehet élni, meg számlákat fizetni, meg gyógyszert.
2011. ápr. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
83%

Az igaz, hogy kevés a segély, de van lehetőség pl közgyógyra, villany, gáz kompenzációra és még ki tudja, mire.

Persze, egy percig nem állítom, hogy királyian meg lehet belőle élni, de valamicske segítség ez is.

2011. ápr. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
95%

Ha az üzemorvos alkalmatlannak nyilvánított és sehová sem tudsz elhelyezkedni az egészségügyi problémáid miatt, akkor ezekkel a bizonyító leletekkel menj a háziorvosodhoz aztán kezdd újra intézni a leszázalékolásod, bizonyítani tudod, hogy egészségi állapotod miatt mindenhonnan elutasítanak.


Nyomorodjon meg, aki ezt az egészet kitalálta!A beteg és állástalan embereket nem a munkába, hanem a halálba akarják vezetni.

2011. ápr. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
100%

A villany-gáz kompenzáció csak annyit jelent,hogy kapsz részletfizetést,de mást nem.

Próbálj fellebbezni, vagy keresd fel a körzetedben levő Fidesz országgyűlési képviselőjét,természetesen írásban. Kérdezd meg,hogy miből élj meg!

Felháborító,amit csinálnak. Fő,hogy a gazdagok többet kapjanak,mint eddig.

2011. ápr. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
92%

Arra kíváncsi lennék, miféle munkába akarják visszavezetni a rokkantakat, mikor még nem is létesítettek munkahelyet?Másrészt, ha van is munkahely, sokszor még az egészséges embert is elküldik, nemhogy a beteget.

Persze, vannak olyan munkahelyek is, ahová kifejezetten csökkent munkaképességűt keresnek.Ja igen, csak ott meg olyan kevés a fizetés, hogy annál a segély is jóval több.Leszázalékolt ismerősömet 18000 Ft ért dolgoztatják.Ezért kár bemennie...

2011. ápr. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
41%

Sajátos elvem az efféle apokaliptikus állapotokra.

Én azt nézném, hogy eddig mit tettem a boldogulásomért, mit nem. Amit nem tettem eddig meg, azt sürgősen elkezdeném.

Sajnos a magas vérnyomás és a szív és érrendszeri betegségek afféle "majdnem sajáthibás" civilizációs ártalmak. Nagyszerűen ki lehet kúrálni őket szénhidrátmentes étkezéssel. Mégha csak annyit teszel, hogy nem veszel többé kenyeret, cukrot, alkoholt, amit eddig ettél, kenyér nélkül eszed, már elindulsz a gyógyulás útján. Az ingatlanodat, ha mélyen ár alatt is adod el, jóval többre mész, mintha a bank veszi el.

Több verzió: eladni az ingatlant és ha marad annyi, venni egy vidéki kis házat és megpróbálni kiszakadni a civilizációból és önellátóvá válni. Ha ez nem jön ki, akkor legalább egy időre lehet bérelni belőle valamit, amíg megoldódik a dolog. Vagy: ki kell adni a mostani ingatlan egy részét albérlőnek, így talán a hitel tovább fizethető.

Abban igaza van egyik előttem írónak, hogy az abszurdum, hogy eü alkalmatlanság miatt ne kapj állást, de ne is százalékoljanak le. Az biztos, hogy ráfeküdnék a dologra és nem szállnék le róluk. Az étrendváltás úgyis lassan hat, tehát marad időd hitelesen bizonyítani a munkaképtelenséget. Nekem hirtelen ezek jutottak eszembe.

2011. ápr. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!