Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ki lehet-e valahogy szállni...

Ki lehet-e valahogy szállni úgy unit-linked életbiztosításból, hogy arra hivatkozok, hogy 2010 óta nem jár adókedvezmény, és ezzel érdekvesztés áll fenn? Vagy másra hivatkozva?

Figyelt kérdés
Természetesen a TELJES bent levő díjat szeretném vissza, az első két évnek nem csak töredékét! A 20%-os visszatérítés nélkül 15 év után örülhetek, ha annyit visszakapok, mint amennyit betettem, a magas költségek miatt. Van erre valami "kiskapu"? Esetleg csinált-e már valaki hasonlót sikeresen?
2011. nov. 14. 10:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

"Természetesen a TELJES bent levő díjat szeretném vissza, az első két évnek nem csak töredékét!"


Na persze, ők meg ingyen biztosítottak téged eddig, ugye?!? Ezt mégis hogy gondolod?!? Miféle ingyenélő hozzáállás ez?

2011. nov. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
nem ingyen biztosítottak, elég magas díjat vontak le. annyit szeretnék vissza, amennyi a jelenlegi egyenlegem, nem amennyit befizettem. "bent lévő" - oda is írtam.
2011. nov. 14. 11:58
 3/15 anonim ***** válasza:

A szerződésben nem hiszen, hogy szerepel adókedvezmény, hiszen azt az adótörvények alapján vehetted igénybe.

Visszavásárolni tudod, a szerződésben szereplő értéken.

Számold ki, hogy mi éri meg jobban, most elkönyvelni a bukót és a további befizetéseket máshova tenni, vagy fizetni ezt végig.

2011. nov. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

"elég magas díjat vontak le"


Nos, a biztosítási szolgáltatás teljes díja a már levont díjak, valamint a most bentlévő és felmondás esetén kifizetendő forintösszeg közötti különbség összege. (Ez de szép..)


Olyan mértékegység nincs, hogy "elég magas". Ha sokallod a díjat, nem kötsz szerződést. Az, hogy neked a szerződéskötésért egy - a szerződőn kívülálló - harmadik fél pillanatnyi előnyöket (adókedvezmény) ígért, az a te, és az ígérő fél (jogalkotók) ügye. Na nehogy már a biztosítót érje kár a kettőtök ügye miatt..


Na, szóval alapvetően jogbiztonságot veszélyeztető húzás lenne, ha így kihátrálhatnának a szerződő felek a szerződésekből!

2011. nov. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
48%
Esetleg megoldás lehet a szerződés életbiztosítási részének az érvényesítése is. De ezt érdemes jól átgondolni.
2011. nov. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Miután a biztosító az első két évben vonja le a saját költségeit, veszteség nélkül biztos nem tudsz kiszállni, nem tudom mikor kötötted, de a szerződésben szerepel évekre lebontva, hogy hány százalékon vásárolhatod vissza a biztosítást, kiskapu nincs. Azt eldöntheted, hogy kisebbet buksz vagy nagyobbat.
2011. nov. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

díjmentesítsd a szerződésed, vegyél belőle ki minden kiegészítő biztosítást, csökkentsd le a haláleseti biztosítást a minimumra, egy részvénypiaci hullámvölgyet kihasználva (nem kell sokáig várni) váltsd át kockázatos alapokba, és várd a jószerencsét, talán 6-7 év múlva kiveheted azt amit betettél.


Vagy kiveszed most, elbukod az első 2 év 60%-át ( brokernetes a szerződésed akkor 70-80%-ot) a maradékból meg veszel otp részvényt és kiülöd amíg újból 6000 felett jár.


Az előttem szólókkal egyetértek.

2011. nov. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Gondolom nem azért kötöttél unit-linked biztosítást, hogy adókedvezmény végy igénybe, hanem azért, hogy megtakaríts és ha veled valami történik akkor biztonságban légy. A teljes bent lévő díjat nem tudod visszakapni, mivel a kockázati része az nem megtakarítás.
2011. nov. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nincs lehetőség ilyen hivatkozással felbontani az életbiztosítást, sőt ha felbontod az eddig igénybevett adókedvezményt is vissza kell fizetned 20 % os kamattal! Ha kérdésed van még szívesen segítek


Üdv: Csabi

2011. nov. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
kösz a válaszokat. nem igazán hittem, hogy lehetséges ez, de egy kérdést megért. :) kiszállni csak nagy veszteséggel lehetne, úgyhogy maradok, aztán remélem legalább annyit vissza fogok kapni (10 év múlva :P), amennyit befizettem. sőt, ha még legalább a reálértékét is megtartja a magas díjak mellett, már akár örülni is fogok. :)
2011. nov. 21. 09:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!