Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Úgy hallottam, hogy 2010-től...

Úgy hallottam, hogy 2010-től megszűnik az életbiztosítások után az adókedvezmény. Ez csak azokra a biztosításokra vonatkozik, amit 2010. 01. 01. előtt kötöttünk, vagy a korábbiakra is?

Figyelt kérdés
2010. febr. 24. 18:27
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocsánat, nem 2010. ELŐTT, hanem UTÁN-t, akartam írni.
2010. febr. 24. 18:28
 2/5 anonim ***** válasza:
Sajnos mindegyikre megszünt. A tavalyi befizetések után idén még visszaigényelhetsz adót.
2010. febr. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én tavaly kötöttem, 1x.-ri befizetésest,most még visszaigényelhetem.Jövőre meg már úgyse jár/na/.
2010. febr. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nem tartott sokaig. es most a unit-linked okossagol mi lesz? na nem mintha erdekelne, vagy sajnalnam a biztositokat.
2010. márc. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
A unit-linked biztosításoknak egyéb más előnyei is vannak, nem csak az adókedvezmény. Sajnos az SZJA kedvezményt eltörölték, de ha pld. a munkáltatód cafeteriaként köt neked ilyet, akkor adómentes (az összes többi cafeteria adóköteles). A hozam 10 éves fizetési tartam esetén kamatadómentes. A tartam alatt bekövetkezett halál esetén az általad megnevezett kedvezményezett kapja meg a biztosítási összeget, ha meg megéred a tartam végét, akkor tetszőlegesen használhatod fel. Jobb, mint bankba tenni a pénzt. Pláne ha a munkáltatód fizeti!
2010. márc. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!