Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Fel kell-e mondanom lakásbizto...

Szabó Simon kérdése:

Fel kell-e mondanom lakásbiztosítást, ha váltani akarok biztosítót?

Figyelt kérdés
Van egy létező lakásbiztosításom, de van más biztosítónál olcsóbb ajánlat. Nem tudom, hogy a meglévőt elég csak nem fizetni, vagy írásban kell felmondani.

2011. nov. 23. 09:32
 1/6 anonim ***** válasza:
A későbbi problémák elkerülésére célszerű felmondani, de a szerződésed pontosan leírja, hogy mi a teendő. Vagy kérdezd meg a biztosítót.
2011. nov. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A legtisztább, ha írásban felmondod bizonyos nappal. Nézd meg a szerződésben, hogy erre vonatkozóan van-e valamilyen más feltétel.
2011. nov. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Meg kell nézni az évfordulót, legyen pl: január 1., akkor legalább 30 nappal előtte, azaz november 30.-áig kell felmondani hivatalosan. Ha az évf. szept. 1, akkor július 30-ig, stb.,stb.
2011. nov. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az évforduló előtt 30 nappal kell felmondani.

Arra ügyelj hogy nem lehet elviléeg egyszerre 2 lakás (tehát vagyon) biztosításod mert az visszaélésre adhat okot egy esetleges káreseménynél. Értem ez alatt azt, hogy egy csőtörést 2 helyre nem jelenthetsz be, vagy hogy összedőlt a házad és te 2 féle biztosítónál nem élhetsz kárigénnyel. Akkor már túlbiztosított lenne a házad és ezt nem engedik.


Azt pontosan nem tudom hogy ezt hogy tudnák ellenőrizni, de a fentebb felsoroltak mind igazak mert hivatalos helyről tudom.

2011. nov. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem biztosítási alkuszon keresztülpróbáld. Ha nem megy a váltás akkor azok visszajeleznek és nem neked kell kutakodnod. Egyébként meg egy kinyomtatott visszafaxolt és persze aláírt papír az amit neked ez ügybe intézned kell. A többi a felmondás megkötés az ő dolguk a teáltalad megadot paraméterekkel.
2011. nov. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi Nektek a konstruktív válaszokat, a biztonság kedvéért (na meg a javaslatotokra hallgatva) írásban felmondom. Mégegyszer KÖSZI, és kellemes hétvégét.
2011. nov. 24. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!