Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Astra biztosítónál, ha a...

Moli198 kérdése:

Astra biztosítónál, ha a befizetésem csúszik párnapot, akkor megszűnik a biztosításom?

Figyelt kérdés

Ha az Astránál nem küldik időben a csekket és később fizetem be pár nappal a biztosítási díjjat, akkor ha beérkezik az összeg a számlájukra akkor még megmarad a biztosításom, vagy pár napos csúszás miatt megszűnik a biztosításom?

Esetleges tapasztalatokat, véleményeket várok!

Köszönöm


2011. dec. 1. 10:04
 1/8 anonim ***** válasza:
30 nap a fizetés nélküli mwgszúnéstürelmi idő. Ez belefér.
2011. dec. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Bocs:

nélküli megszűnés, türelmi idő

2011. dec. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Rendben, ezt jó tudni! Köszönöm a segítséget!
2011. dec. 2. 11:51
 4/8 anonim válasza:
Biztosítónál dolgozom, 3 hónap a Respíró (türelmi idő) utána is fizeted, s majd csak késöbb tünik ki, hogy ténylegesen nem is történt meg a díjfizetés. Azt NE tedd!! Mert díjnemfizetés esetén napi 365 Ft + az x összeg, ez a gépkocsiknál van. Életbiztosításnál is 3 hónap a Respíró, majd újabb 3 hónap áll rendelkezésedre a Reaktiválási idő, hogy újból indítsd. Ennyit tudtam segíteni. Igaz nem az ASTRánál dolgozom, de ez általában minden biztosítónál így megy. Remélem segítettem?! Szép estét! Júlia (ha kérdésed van még, írj mailt!, biztosítót nem írhatom ki, reklámnak minősül)
2011. dec. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 citri válasza:
KGFB szerződésre 60 nap a türelmi idő. (nem 30 és nem 90!!!)
2011. dec. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, Júlia a válaszod!


Viszont én nem szeretnék elmaradásba kerülni, csak 6.a a fizetési határidő és mondjuk 11.-én kerül fizetésre.

Szóval ki lesz fizetve, csak ez a havi pár nappal később.

Így ez mennyiben okoz nekem kárt?

____________________

citri:

Én úgy tudom, hogy a 60-nap az csak az első csekkbefizetésnél van. Megkötöd online és 60napon belül kell befizetni. Viszont, ha már egy rendszeres havi csekkről van? csak pár nap csúszásról van. Addig nem is lesz jó a biztosításom be nem fizetem, esetleg a kamatot is, ha van ilyen esetben?

2011. dec. 3. 10:31
 7/8 citri válasza:

Pár nap csúszás nem számít.

És nem, nem csak az első csekknél van. A 60. díjjal nem rendezett napon törlik a szerződést.

2011. dec. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Az Astrával is lebeszéltem, h miért küldtem később és megértőek voltak!

Köszönöm a válaszokat, ez másoknak is segítség lehet!!

2011. dec. 11. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!