Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Te alkusznál/brókernél vagy a...

Te alkusznál/brókernél vagy a biztosító szakemberével kötnéd meg bármilyen biztosításodat, mik az előnyei-hátrányai, melyik és miért jobb/rosszabb? Melyik az aki ténylegesen az érdekeim nézi? Ki az, akire valamilyen biztosítási gondnál számíthatok?

Figyelt kérdés
2011. dec. 4. 17:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Szinte midegy...nem a cegekkel van baj altalaban hanem a tanacsadoval/uzletkotovel...a broker sem a te erdekedett nezzi sokszor,nem lehet minden biztosito termeket komolyan ismerni..

Ha lelkiismeretes,korrekt a tanacsado mindegy,csak alaposan at kell gondolni mi a celod vele es minrk a vedelmere kottod..

Ha gondolod es adsz elerhetoseget szivesen segitek ebben a temaban..

2011. dec. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha a biztosító emberénél kötsz akkor bármit megkérdezhetsz, de tudnod kell, hogy nem tudod mivel összehasonlítani. Az alkusznál több biztosítót láthatsz,de csak arra kaphatsz választ amit kisebb infó csomagokban a megkötéskor megadnak.


Szóval részemről vegyes a vélemény. De biztosítást pl. én az alkuszon keresztül kötök. Kényelmi oldalát nézem.

2011. dec. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én voltam már alkusz, többes ügynök, és függő ügynök is.

Egyedül az alkusznak lenne az a feladata, hogy a te érdekeid szerint ajánljon terméket, de ma itthon nem egészen ez a helyzet...


Az online alkuszoknál kötött szerződéseknél általában az ár határozza meg a vevő döntését (pl. casco, kgfb) szakmaiságra nem alkalmas az internet, a vevő sem ezt várja. Akinek a szakmaiságra van igénye, felkeres egy ügynököt.


Az alkusz akkor járna el szabályszerűen, ha előbb alaposan feltárja a problémádat, ezután lerak 3 ajánlatot ami mind megfelel az elvárásodnak, de te döntesz. Ilyenkor meg szokta kérdezni az ügyfél melyiket ajánlja, na és itt lépi túl a hatáskörét az alkusz, ha ajánl. Mert ezzel már befolyásol, és ez felveti annak kérdését, hogy ebben a befolyásban mennyire játszik szerepet az ő érdeke.


A függőügynök általában mélységeiben jobban ért az egyes termékekhez ( a biztosítókon belül szigorúbb képzések és vizsgák vannak), jobban ismeri a biztosító eljárását, a kárrendezésben is aktívabban tud segíteni sok esetben. Ha képzett a függőügynök, akkor ismeri a konkurencia termékeit is, bár nyilván a sajátja mellett fog előtted haszonérvelni.

2011. dec. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Alkusz. Én a Te helyedben több alkusztól kérnék ajánlatot, ugyanis egy-egy alkusz cég sem áll minden biztosítóval kapcsolatban. Az a biztosító, akinél én kötöttem meg a biztosításomat például alig pár alkusz kínálatában van, pedig nagyon jó, én meg vagyok vele elégedve.
2011. dec. 28. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!