Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » A külföldön élő jogosult...

A külföldön élő jogosult családi pótlékra?

Figyelt kérdés
Milyen következményei lehetnek annak, ha egy évek óta külföldön dolgozó és élő szülő most vette észre, hogy a gyermeke után folyamatosan kapja a családi pótlékot a folyószámlájára? Az elmúlt időszakban sem iskolalátogatási, sem egyéb igazolást nem kértek tőle. Felelőssé tehető-e az igénylő a hibáért, vagy nem is történt hiba?
2011. dec. 20. 09:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Külföldön élő személy is jogosult a családi pótlékra.

Bár engem annak idején jól becsaptak,mert Magyarországon arra hivatkoztak,hogy csak akkor jogosult a gyermek ha a szülő otthon dolgozik,így nekem megszüntették.De később kiderült,hogy alanyi jogon jár akkor is ha a szülők is kint élnek a gyermekkel együtt.Sőt dönthet a szülő hogy melyik országtól kéri a családi pótlékot.Magyarországtól vagy az adott országtól ahol él..(a kettőt együtt nem lehet)

2011. dec. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok..Helyesbítek.

Szóval engem anno annak idején elutasítottak,hogy nem Magyarországon dolgozom,így nem jár a családi pótlék.(én ezért nem is kaptam,csak itt kint) Végül is megnéztem a levelet(megtaláltam) és tényleg arra hivatkoznak,hogy csak akkor jár a családi ha a gyermek külföldön tanul,de a szülők nincsenek kint.

Ezért érdemes utána néznek hogy nem-e változott valamit a törvény(engem 5 éve utasítottak el),mert ha ma is úgy van ahogy nálam volt,akkor lehet hogy jogtalanul kaptad a családit..Ha jogtalan akkor vissza kell fizetni majd..De ha jogos akkor 18 éves korig jár továbbra is.

2011. dec. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
két helyről nem kaphatsz. vagy kapod a magyart vagy az adott országét.
2011. dec. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És ha jogtalan, akkor is ki veszi ezt majd észre? És ha nem akarja majd visszafizetni?
2011. dec. 20. 11:46
 5/6 anonim ***** válasza:
91%
Olyan nincs, hogy nem akarod visszafizetni, behajtják. Ha pedig csak sokkal később derül ki, kamatostól kell visszafizetned. Egyik ismerős például eladott egy teherautót 15 éve, csak az új tulaj nem iratta át, ezért a nevükön maradt (legalább is valami ilyesmi volt, régen mesélték). 15 évnyi súlyadó, kamatokkal együtt. Szerinted? Ez nem játék, ha jogosulatlan voltál, azt minél előbb jelezni kell, mert még csak nem is biztos, hogy szólnak, vagy észre sem veszik, de ha kiderül, megszívtad.
2011. dec. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok.

Mindenképpen kiderül,hogy két helyről kap valaki családit.Külföldön pl: Angliában 16 év a tankötelesség.Addig jár alanyi jogon a családi,vagyis nem kell addig iskolalátogatási papírokkal igazolni,hogy a gyermek iskolás.Utána mindenképpen ki kell tölteni egy csomó papírt,és az első alkalommal egy nyomtatványt is ki kell töltened amiben van egy olyan kérdés,hogy a saját országodban kaptál-e valaha is családit,ha igen honnan.Letagadni nem lehet,mert mindenképpen utána néznek.(Magyarországon nem olyan sok kifizetőhely van a családi pótlék ügyben) Így nem sok telefonjukba kerül..(a követséggel felveszik a kapcsolatot) HA kiderül,akkor

1. bűncselekményt követtél el,azzal hogy letagadtad a létezését.

2. az utolsó fillérig behajtják rajtad.

2011. dec. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!