Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Most végeztem az egyetemen....

Most végeztem az egyetemen. Nincs munkám. Lehet kérvényezni hogy az önkormányzat fizesse helyettem a tb-t. Vagy nekem kell? Megéri nekem fizetni? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Most végeztem az egyetemen azt mondták, hogy februártól nem támogat a tb. Ezután ha orvoshoz akarok menni akkor gondolom fizetnem kell. Nincs munkám és nem is volt munkaviszonyom sehol
2012. jan. 17. 13:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem akkor kell fizetned, ha orvoshoz mész, hanem havonta egy megadott összeget fizetsz magad után, hogy legyen biztosítási jogviszonyod. Asszem most hatezer-valamennyi lett ez az összeg.
2012. jan. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Lehet kérvényezni olyan jogcímen, hogy nincs semmilyen jövedelmed. Menj be az Apeh-hoz és elmondják, mit kell kitölteni, és milyen igazolások kellenek.
2012. jan. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Munkaügyi központban regisztráltasd magad, mint pályakezdő munkanélküli addig is, míg nem találsz melót!
2012. jan. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én most pont ebben a cipőben járok. Nálam az önkormányzat nem támogatja, mert ahhoz teljes vagyonnyilatkozatot kellene kitöltenem nekem és a családomnak, s nekem hiába nincs keresetem, mivel az állandó lakcímem a szüleimnél van, ezért nem tekintenek rászorulónak (más kérdés, hogy valójában alig tudjuk miből befizetni a számlákat, de attól még nagy kertes házunk van + 2 autónk - az autó apum munkájához kell). Nem tudom, hogy te hol laksz, s milyen anyagi körülmények között, ez az adott településtől is függ, hogy kit tudnak támogatni és kit nem, menj be az önkormányzathoz és érdeklődd meg, hogy nálatok mi a helyzet. Ha nem támogatják, akkor viszont neked kell bemenned a NAV-hoz (régen APEH) és elintézned. Ha már nincs érvényes TB-d, akkor visszamenőleg is be kell fizetned a csekkeket, szóval érdemes elintézni minél előbb, hacsak nem akarsz egyszerre kicsengetni egy nagyobb összeget. Ha bejelentkezel munkanélkülire de nem kapsz tőlük semmilyen juttatást, akkor nem számít semmit sem a TB ügyintézésnél.

Én pont ma intéztem el, szóval most nagyon jól tájékozott vagyok :D

6390 Ft ebben az évben egy hónapra (30 napra) a TB (170 Ft/nap), és mindig a tárgyhót követő hónap 12. napjáig kell befizetni. Tehát ha már most januárban neked kellene fizetned a TB-t, elég lenne befizetned mondjuk február 5-én.

Konklúzió: érdeklődjél az önkormányzatnál, hogy nálatok kit tudnak támogatni, van-e rá egyáltalán esélyed, ha van, akkor ők elmondják a további teendőket. Ha nincs, akkor irány minél előbb a NAV. Nem éri halogatni, mert felhalmozódik a díj.

2012. jan. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ja, az lemaradt, hogy miután lejárt a TB-d, 45 nap a türelmi idő, tehát addig még nyugodtan elmehetsz az orvoshoz, illetve arra az időszakra fizetned sem kell. Én októberig voltam támogatott (okt. 30-ig), dec. 15-ig volt a türelmi időm, 16-tól kellett volna fizetnem a TB-t. 2 hete tudtam meg, hogy nincs TB-m, azt hittem, hogy az esti suli ahová járok fizeti :D Szóval nekem is utólag is kellett befizetnem, tehát nem rémhír, tényleg kell visszamenőleg fizetni.

Neked ha február 29-ig van TB-d, akkor majd április közepén kell intézned (naptár elővesz, 45 nap kiszámol :) )

Ja, és ha nem fizeted be április közepétől akkor csengethetsz az orvosi vizsgálatokért, illetve minden gyógyszerért teljes árat kell fizetned.

2012. jan. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Szia köszi a tájékoztatást. Mentek a +ok :) Decemberben államvizsgáztam és még e hónap végéig vagyok támogatott (ezt az egyetemen mondták, mivel a félév januárban ér véget ez a hónap az utolsó...)


Még annyi kérdésem van, hogy ha februártól nem fizetek akkor mi van? Nagyon ritkán járok orvoshoz... Persze megpróbálom az önkormányzatnál elrendezni....


Tegyük fel fél évig nem fizetek és nem is megyek orvoshoz utána találok munkát és ugye a cég fizeti a tb-met, visszafelé nem kell kifizetni vagy hogy van? Tehát ugye úgy is dönthetek, hogy nem akarok támogatott lenni és nem fizetek?


Nagyon hülye vagyok ez ügyben :)

2012. jan. 18. 14:17
 7/12 A kérdező kommentje:
Ha már lesz munkám és újra tb-m akkor nekem is kell visszamenőleg fizetnem? Vagy neked miért kellett?
2012. jan. 18. 14:19
 8/12 anonim ***** válasza:

Ez nem döntés kérdése, a TB mindenkinek kötelező.

Szóval ha mondjuk fél évig (az egyszerűség kedvéért most a 6 hónap 6X30 napot jelentsen) nem fizetsz s utána találsz munkát s a munkáltató fizeti a TB-t, akkor majd figyelmeztet a NAV, hogy fizesd be az előtte lévő összegyűlt tartozásodat, tehát ebben az estben 6X6390 Ft-ot. Egyben. Mindegy, hogy jártál-e azalatt az idő alatt orvosnál vagy sem.

De mondom, ha februárban jár le a TB-d, az utolsó érvényességi naptól számított 45. napig még biztosítva vagy, utána kell neked fizetned (vagy ha el tudod intézni, akkor az önkormányzatnak).

Magyarul ha úgy döntesz, hogy nem fizetsz, akkor is előbb-utóbb behajtják rajtad, csak neked lesz rosszabb, mert akkor majd egyben kell kifizetned.

Dec. 16-a óta nem vagyok biztosítva (dec. 15-ig tartott a 45 napos haladék), hiába mentem be csak most a NAV-hoz, a dec. 16 - jan. 17 közötti időpontra való biztosítási pénzt is ki kell fizetnem. Januárban az egész havit, decemberben csak 16-31-ig.

Ha nem fogalmaztam elég érthetően, akkor nyugodtan kérdezz.

2012. jan. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Küldik majd a számlát utólag is sajnos. Mert mikor bejelent a munkáltatód, ellenőrzi a NAV, és látni fogja, hogy a suli vége és a munkakezdés közötti időszakot nem tudod elszámolni (hogy ki fizette a TB-d), és kiküldik a számlát.
2012. jan. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Megint kiegészítés... :)

Megnéztem a naptárban, ha hivatalosan jan. 31-ig vagy biztosítva, akkor március 16-ig tart a 45 napos türelmi idő, 17.-étől kell majd fizetned a TB-t, márciusban ez 15X170 Ft lesz, ami 3195 Ft. Utána majd már a teljes 6390 Ft-ot kell fizetned, ha közben találsz munkát de már befizetted a TB-t, tehát többletet fizettél (hiszen majd a munkáltató is befizeti utánad a munkába lépésed 1. napjától számítva), akkor majd a többletet visszaigényelheted, ha 1 nap a többlet, akkor 170 Ft-ot. Szóval pénzt nem fogsz bukni.

2012. jan. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!