Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Aegon Baba-Mama Program...

Aegon Baba-Mama Program életbiztosítással kerestek meg. Megéri ezt fizetni?

Figyelt kérdés
Van valakinek ezzel tapasztalata? Konkrétan az érdekelne, hogy hogyan fog visszajönni az a rengeteg kezdeti kezelési költség, ami az első 26 havi díj fele. Minimum 8000 ft-tal lehet elkezdeni, akkor az akárhogy is számolom 104000 ft. Nagyon sokallom.
2012. jan. 22. 07:14
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Ráadásul most olvasom,hogy havi díjak is vannak adminisztrációs költség 113 forint+ csekk 807 ft, vagy folyószámláról 253. Befektetési költség, az azt sem tudom micsoda 0.145 % havonta. Plusz, úgy értelmezem ha ki akarom venni még 10 év után is vonnak le belőle (7 hónapra eső díj) Hát akkor ez most hogy éri meg?
2012. jan. 22. 08:05
 2/17 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
100%
Az Aegonnak vannak olcsóbb termékei is, de ez 50%-ban legyen szerintem döntő. A fontos az, hogy személyre szabott legyen. Olyan sok lehetőség van már a pénzpiacon, hogy biztosan van olyan termék ami illeszkedik a ti elképzeléseitekre. Független allfinanz tanácsadóként azt tudom mondani, hogy közvetítek Aegont is, de a Baba-Mama program nincs a top szerződések között pont ezért mert drága. Egy biztos, költséggel számolni kell, de nem ennyivel koránt sem, viszont a döntő ne ez legyen, hanem az, hogy a ti elképzeléseitekre illeszkedjen, 4 évnyi tapasztalatom alapján ez az ügynökök 90%-nak nem fontos. És ne felejtsétek nagyobb költség-> nagyobb jutalék az ügynöknek.
2012. jan. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
minden életbiztosítás csak halál esetén "éri meg". Valószínűtlen, hogy a biztosítónak fizetnie kelljen, csak beparáztatják az embert. Ebből élnek ugyanis. Inkább fordítsd minden oda fizetendő pénzedet valami jövedelmező üzletre. Vagy akár befektetésre. Statisztikailag jobban jársz.
2012. jan. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
49%

Az életbiztosítás nem arra való hogy megsokszorozd a pénzedet,akkor menj tőzsdézni aminek még nagyobb költségei vannak, vagy tedd bankbetétbe de annak is sok költsége van, senki nem dolgozik ingyen..

Itt kapsz pluszban egy életbiztosítási védelmet, amit csak az ilyen termékek nyújtanak, és ez sem ingyen adják

2012. jan. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
47%

"Beparáztatják az embert."

Miért te nem fogsz meghalni?

És ha ez mondjuk akkor következik be amikor van egy 10M-s hiteled és a gyereked még nem ment Egyetemre aminek most már tudjuk, hogy a költsége min. 2M Ft lesz, akkor te szeretnél gondoskodni a szeretteidről vagy sem?? Ez nem beparáztatás, hanem szimpla felelősségtudat.

2012. jan. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Akkor úgy hiszem ,nem ez a nekünk való. Van már életbiztosításunk. Mi csak egy szimpla hosszútávú megtakarítást keresünk, hogy 15-20 év múlva legyen egy kis pénze a lányunknak. Azt gondoltam életbiztosítás csak mint kérhető kiegészítés úgy kapcsolódik hozzá, külön díjért. Miután elmentek láttam, csak az ismertető anyagban, hogy az életbiztosítás benne van a nevében. Azt sem értem még mindig, hogy mi benne a baba-mama? Amúgy tudom, hogy semmi sincs ingyen, de azért egy minimális plusszal szeretnénk zárni a végén. Az én pénzemet se használják ingyen, ugyanis én sem adom ingyen.
2012. jan. 22. 20:44
 7/17 anonim ***** válasza:
54%

"Miért te nem fogsz meghalni?

És ha ez mondjuk akkor következik be amikor van egy 10M-s hiteled és a gyereked még nem ment Egyetemre aminek most már tudjuk, hogy a költsége min. 2M Ft lesz, akkor te szeretnél gondoskodni a szeretteidről vagy sem?"


:) igen, pontosan ezzel a gondolatmenettel beszélik ki az emberekből a pénzüket. Havi 10eFt. Az csak napi ~300. Óránként 12Ft. Nem ér meg a családom biztonsága 12Ft-ot?!? :)


Természetesen szeretnék gondoskodni a szeretteimről. A szeretteimről, nem pedig a biztosítótársaság tulajdonosairól és alkalmazottairól. És gondoskodom is róluk. Megtehetem, mert nem költöm el a fölös pénzemet biztosításra.. :) Nem hagyok hátra hitelt, tartozást, csak jövedelmet.


Persze tudom, sokak nem ezt teszik. Ők kössenek biztosítást. Csak tudjuk, ahogyan írtam is, ők statisztikailag mind vesztesei az ügynek.

2012. jan. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

ja csak az emberek 80 %ának nincs annyi "önuralma" hogy megtakarítson a "párnája alatt, és elfolyik a

pénze!

Az életbiztosítást fogd fel úgy akkor hogy egy kényszer amit havonta félretesszel és van egy előre kalkulálható lejárata!


És ne jöjjetek azzal hogy átvernek és sok a költség,mert minden le van írva!!


A tkm mindenhez megvan azt kell levonni a befizetéseidből,általában 3-6%,tehát ha egy konzervatív 5-8% hozammal kalkulálunk akkor is pluszban vagy!


Állampapírok hozama 6-10 % tehát még tőzsdézni sem kell vinni a pénzt!

2012. jan. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Kiegészítésként a legjobb ha az állam által nyitott babakötvényre fizettek évi 60 ezret az állam 6000 errel kiegészíti és az 5 éves állampapírhozamot jóváírják rajta évente!

A vicc alig ismerik pedig nagyon sok pénzt lehet ezzel is félretenni szerintem

2012. jan. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Sovcsik Krisztián ***** válasza:

Ok, egy kérdés. Van egy megtakarításom és mellé egy kockázati életbiztosítást kötök éves 70 000 Ft-ért, cserébe ha meghalok, akkor a biztosító fizet a kedvezményezettnek 20 000 000 Ft-ot. Ez 50 év alatt 3 500 000 Ft. Ez hol nem éri meg nekem?

Egyébként így van. Olyan megtakarítást kell keresni, ami az elképzeléseitekhez alkalmazkodik és nem olyat, amit megmutatnak és tetszik vagy nem. Ebben viszont csak alkusz tud segíteni.

2012. jan. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!