Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » A munkahelyemen 2011 április...

Anita023 kérdése:

A munkahelyemen 2011 április 1-től 2012 március 31-ig vagyok biztosítva határozott idejű munkaszerződéssel. Kisbabát várok április 25 -re vagyok kiírva jelenleg táppénzen vagyok . Szerintetek ezek alapján jogosult vagyok-e GYED-re?

Figyelt kérdés
2012. jan. 25. 13:10
 1/2 anonim ***** válasza:
76%

Jogosult leszel.

A TGYÁSt megkezdheted még március 31 előtt, így amikor igényled, még biztosított vagy.

A TGYÁS lejárta után bejelentkezel a munkaügyibe, jár neked álláskeresési járadék, mert 360 napnál több munkaviszonyod van. Megigényled az álláskeresésit, majd pár nap múlva a GYedet. Így a GYED is jár, mert az igényléskor kaptál áll.ker.ellátást.

2012. jan. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Március 31 előtt nem igényelhet a kérdező tgyást, mert akkor nem lesz még 365 biztosítotti napja!

Csak úgy leszel jogosult tgyásra és gyedre is, ha március 31-én igényled meg a tgyást. Mivel aznap még biztosítva vagy, ezért az álláskeresési nélkül is jogosult leszel majd gyedre.

2012. jan. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!