Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Szerintetek pályakezdőként az...

Szerintetek pályakezdőként az Allianznál vagy a Generalinál éri meg jobban dolgozni?

Figyelt kérdés
Pályakezdő alatt az értem hogy nem foglalkoztam még biztosítással. Hol mennyi a jutalék mennyire támogatnak segítenek stb.
2012. febr. 14. 20:37
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Biztosítással nem érdemes foglalkozni.

Ha értékesíted, de idővel visszamondják, a jutalékod visszakövetelik. Olvastam itt szintén ilyen témakörben, hogy 4 és fél év múlva küldték ki az akkor már nem is ott dolgozó embernek a felszólító levelet, hogy fizesse vissza az akkori jutalékát, ugyanis közben akinek értékesített, felmondta a biztosítást.

Túl sok ilyet olvasni, volt akitől több százezer forintot követeltek vissza, és nem jött ki belőle jól. Nem mondom, hogy mínuszba vág, de ha elköltöd a megkeresett pénzt, és után jön egy ilyen felszólítás, az igencsak kellemetlen.

2012. febr. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
23%
Elozo hozzaszolo, lattom te nem dolgoztal ilyen teruleten akkor nem irnal ilyen hulyesegeket,de ne menjunk bele mi hogy is van , es miert mondjak fel?nem ratukmalni kell hanem fontossa tenni azt es aznlesz az utolso amit felmond.
2012. febr. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%
Mókás, nem indoklod meg mi a hülyeség. Még szép, hogy nem dolgoztam ilyen területen, nem tollas a hátam. Olvass utána az adott területen dolgozóknak milyen problémájuk volt, rögtön látni fogod, hogy igazat mondtam. Ami pedig azt illeti, az ismerősöm is járt már az előbb említett módon, tehát nem a levegőbe beszéltem, és csak segíteni akarok a kérdezőnek. Ezért írtam, hogy ügynöknek ne menjen, mert az csak stresszel jár, és a többségi vélemények szerint nem jönnek ki jól az emberek belőle. Ezt olyanok mondják, akik ott dolgoztak. Rossz tapasztalatok, nemcsak lelkileg de a fent említett pénzügyi megszorítás miatt is.
2012. febr. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%

hát ügynöknek ne is, más az ügynök és más aki szakmaként tekint rá és tanácsadóként ténykedik!

Egyébként aki becsületesen, szorgalmasan csinálja azok jó karriert tudnak csinálni és nagyon jól élnek belőle!

A visszaírás lakásbiztosításnál 1 év életbiztosításnál másfél-2 év de csak arányosan írnak vissza!


Tehát 4 év az nem igaz,és ha ekkora mínuszban volt akkor mindent visszaírtak tőle ami gáz,akkor ő csinálta rosszul!


Akinek nincs hozzá tehetsége vagy képessége az nem baj , mert nagyon nehéz az első pár év, de nem a cégekkel van baj ,vagy a biztosítással!

2012. febr. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Vannak korrekt cégek és nem korrekt cégek.

Vannak sikeres tanácsadók, vannak bénák és vannak szélhámosok.

Én azt vettem észre, hogy aki szorgalmas az mesze jól keres vele.

Aki szorgalmas, ért is hozzá és jó a fizimiskája is az nagyon-nagyon komoly jövedelmekhez jut + mivel a tűz közelében van, ezek az emberek jó befektetők, ami hatványozza a vagyonukat.


Ha éredekl, privátban el tudom mondani, hogy nálunk mik a paraméterek.

2012. febr. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ügynökként, egy biztosító társaság képviselőjeként én nem dolgoznék, részben a már felsorolt okok miatt. Biztosításokkal foglalkozni viszont megéri, alkuszként. Ahol én tevékenykedem, ott nincs visszaírás, van viszont támogatás, szakmai képzések, korrekt kifizetés. ja, és ami még fontos: olyan partnereink vannak, akiknek egyébként nincs is ügynöki hálózata!

Aktualitása pedig nagyon is van ennek a témának, a megtakarítás, öngondoskodás fontossága miatt, ezt nap mint nap tapasztalom! Ezért sem mindegy, hogy milyen cégek képviseletében milyen biztosítást kötünk.

2012. febr. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
45%
elsőnél az igazság & a pont. mondjuk én azt nem tudtam hogy ha már nem dolgozik ott akkor is viiszakérhetik a jutalákot, ekkor pedig több kára van mint haszna
2012. febr. 20. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!