Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Pályakezdőként, de AM könyvel...

Pályakezdőként, de AM könyvel be kell lépnem a magánnyugdíjpénztárba?

Figyelt kérdés

Pályakezdőként első állásomat fogom megkapni, úgy tudom ebben az esetben kötelező a belépés, csakhogy ez a munka csak ideiglenes, így AM könyvel leszek ott. Ebben az esetben is kötelező?

Ha igen, mikor kell belépnem? Csak magamtól mielőtt megyek dolgozni, vagy csak ha már konkrétan foglalkoztatva vagyok?


2009. szept. 11. 08:38
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen be kell lépned. Ha pályakezdő vagy, akkor vagy önként választassz (szerintem ezzel jársz jobban) vagy jelzed az alkalmi foglalkoztatónak egy nyilatkozattal, (ha szükséges priviben irj mailt, adok nyilatkozatot) és ő kötelező jelleggel beléptet a területileg illetékes pénztárba.
2009. szept. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Oké, szóval mindenhogyan kötelező. Köszönöm a választ!
2009. szept. 16. 08:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!