Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Telefonon biztosítást kötni....

Telefonon biztosítást kötni. Ilyen létezik?

Figyelt kérdés

Valamilyen amerikai biztosítótól kerestek meg telefonon. Betegségbiztosításról volt szó. Kezdetben érdekelt is a dolog. 10 percet beszélgettünk róla, de konkrétan nem mondtam, hogy kérem. Mikor arra került sor, hogy akkor hogyan lehet megkötni, azt mondta a hölgy hogy ez akkor mától él, merthogy ez olyan biztosítás, hogy telefonon lehet megkötni, majd postázzák a szerződést. Mikor kijelentettem, hogy akkor nem kell, azt mondta, hogy de hát ezt a beszélgetést ők rögzítették, hát ezzel kezdte, akkor mondtam neki konkrétan, hogy jó akkor kijelentem, hogy ez nekem nem kell. Még fel is háborodott, hogy milyen bizalmatlan vagyok.

Kérdésem: Ugye nem tud behúzni a csőbe, hogy én már megkötöttem a biztosítást. Bevallom eleinte érdekelt, mert kedvezőek voltak a díjai. Nem írtam alá semmit. ha ki is küldenek valamit nem fogom aláírni.

Nyugodtan elfelejthetem az ügyet?


2012. febr. 16. 10:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha egyértelműen mondtad a telefonban, hogy nem kéred, akkor ne aggódj.
2012. febr. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Csak papíron lehet érvényes egy biztosítás, a kisbetűs részek elolvasásával ! Mond azt nekik, hogy a telefonos tájékoztatás nem volt teljeskörű.
2012. febr. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Telefonon soha n köss biztosítást, aztán ha valami bajod lesz vele hova fordulsz, kihez mész? Ő biztos nem foglalkozik vele, telefonon nm tudod elérni.. ha máshova mész vele szintén nem mert nem ő kötötte, vagy pedig elkéri az ügyintézési díjat. Rengeteg baleset betegségbiztosítás létezik, tudnak neked ajánlani. NE TELEFONON! Amig nem irtál alá smmit addig nincs baj, postázhatja nyugodtan, nem kell visszaküldeni.
2012. febr. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem is akartam semmit kötni. Nem is fogok soha semmit kötni telefonon. Pont ez nem tetszett neki. Különben meg milyen dolog már 0 perc gondolkodási időt adni, merthogy bátorkodtam megengedni, hogy elmondja mit akar, akkor az=megkötöttem. Megmondom őszintén, hogy felháborít a dolog.

Az a lényeg akkor amíg én nem írok alá semmit, akkor nincs biztosítás. Hiába állítja, hogy telefonon kötött.

Tanulság: Soha az életbe nem fogadok többet hívószámkijelzés nélküli telefont.

2012. febr. 16. 10:55
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2012. febr. 16. 10:56
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is egész nyugodtan felejtsd el! Ha valami csoda folytán telefonon kötöttél volna, akkor ugye várják majd a díjat, amit Neked eszed ágában nem áll fizetni, tehát megszűnik!!
2012. febr. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!