Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Csalást követtem el azzal ha...

Csalást követtem el azzal ha megkötöttem online egy kötelező biztosítást?

Figyelt kérdés

Volt már biztosításom az autómon...akkor éppen...váltás időszak volt...kíváncsi voltam mennyi lenne máshol a díj,ezért csináltam egy kalkulációt,,,(le volt irva hogy akkor érvényes a biztosítás..ha a másik már fel van bontva,és ennek utánna fog nézni a biztosító,akinél online próbálkoztam)Ezért nem is idegeskedtem rajta mert tudtam ha utánna néznek jelentkezni fog hogy van érvényes kgfb-m!

Aggódom....hogy törvényt sértettem ezzel???Jajj nem küldtem vissza semmit sem aláírva sem sehogy!!!


2012. márc. 16. 12:53
 1/4 anonim ***** válasza:

A köteleződ ott érvényes ahol eredetileg volt. Mivel nem történt a részedről felmondás, ezért él az a szerződés.

1 autónak csak és kizárólag 1 helyen lehet kötelező biztosítása.


Ez ki is derült volna akkor is ha aláírva visszaküldöd a papírokat az online alkusz céghez, mert amikor a bónusz besorolásodról kikérték volna az eredeti biztosítódtól az igazolást, akkor nem kaphatták volna meg mert élő a szerződés.

Ergo= sehogy sem jöhetett volna létre a szerződésed.



Nyugodj meg, ez nem csalás, és törényt sem sértettél. Csak máskor ne próbálkozz hasonló manőverrel, mert csak bosszúságot és több munkát adsz a biztosítósoknak.


Üdv: egy volt biztosítós

2012. márc. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A kalkulációhoz nem is kell elküldeni az adatokat, legalábbis a netrisken nem, de gondolom máshol sem. Elküldeni az adatokat felesleges volt. (Ha megtetted. Ez nem derül ki a kérdésből.)
2012. márc. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Megtettem, megkötöttem a szerződést online....de gondoltam ha lekérik majd az aktuális biztosítótól az adatokat akkor majd kiderül hogy van már életben kötelezőm!(utólag gondoltam persze)

Köszönöm az első válaszolónak...megnyugodtam!Csak azt nem értem hogy akkor hogyan küldhettek nekem online kötvényt és csekket is hogy fizessem be a negyedéves díjat...???

2012. márc. 16. 16:39
 4/4 anonim ***** válasza:

1. vagyok.


Ahogy beérkezett hozzájuk a kötésed, automatikusan készült a kötvény, s vele együtt a csekk.


Ne csinálj a csekkel semmit, ne fizess semmit.


Ha valóban élő szerződésed van a másik biztosítónál akkor no para, mert nem lehet semmi gubanc.

2012. márc. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!