Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Mit biztosít a valuta alapú...

Mit biztosít a valuta alapú hitellel egybekötött életbiztosítás?

Figyelt kérdés

A bank olyan euro alapú kölcsönt adott, aminek feltételeként életbiztosítást kellett kötni. Úgy működik, hogy az életbiztosítás forintban gyűlik 20 évig, amivel ki lehet majd váltani az euroban nyilvántartott tőketartozást.

A hitel lejárata is 20 év s a futam idő alatt csak a kamatokat fizetem, a tőketartozás mindvégig ugyan az az összeg, ezt az összeget kell majd az akkori aktuális árfolyamon fedeznie az életbiztosításnak.


Beperelhetem e a bankot azért, mert a biztosító a biztosítást úgy szedi be, hogy nem biztosítja azt, hogy a végén biztos fedezet lesz?


Azért fizetek biztosítást, hogy biztosítson, pont a rendeltetésének nem felel meg, mert nem tudják még azt sem, hogy holnap milyen lesz az árfolyam, nemhogy húsz év múlva.

Ezt csak később volt alkalmam átgondolni, mert megbíztam a banki ügyintézőben aki szakember és tudta mi kell nekem.



2012. ápr. 28. 22:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ezzel irtó nagyot lehet bukni.(sajnos,nekem is van ilyen)Szinte kizárt,hogy fedezni fogja a tőketartozást.És akkor triplán fizetünk,mert fizetjük a teljes futamidőre a kamatot(a normál hitellel ez hónapról-hónapra csökken a maradék tőke fogyása miatt),az életbiztosítást-általában izmos összeg,az enyém 25 eft/hó,ez egyébként arra jó,hogy amennyiben a 2o éven belül meghalsz,a család nem örökli az adósságodat,abban a pillanatban rendezetté válik a teljes hitel,és így az örököseid a tényleges örökségükhöz juthatnak.Azért ez ránk nézve nem nagyon bíztató.-és akkor a végén fizetjük még a tőke biztosítás által nem fedezett maradványát is,ami akármekkora lehet. Perelni nem hiszem,hogy érdemes.
2012. ápr. 29. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló viszonylag jól megfogalmazta, miért jó ez a hiteltípus. Gondolom ezért esett erre a típusra a választás. Azért viszont nem lehet perelni, mert ilyen hiteltípust választott, annál az adott banknál és az árfolyam emelkedés miatt nem lesz elég a biztosítás! Ez sajnos nem a bank hibája! A biztosítóé meg végképp nem, mert neki nem az a dolga, hogy a napi árfolyamot figyelve szedje be a díjat (vagy fizesse vissza, mert épp erősödött a forint)!

Ha a bank hajlik rá és a meglévő biztosítással nem bukik nagyot, meggondolnám, hogy eurós életbiztosításra cseréljem a meglévőt és akkor nem kell számolgatni! Vagy indítani kéne még egy kisebb forintost! Ha a bank nem kéri, nem is kell nekik bejelenteni! Sajnos ennek mindenképp plusz költség a vége...

2012. ápr. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Azonban, hogy miért jó, idővel az is vitathatóvá vált számomra.

Miután nem lehetett visszacsinálni, rákérdeztem a biztosítónál, ahol azt válaszolták, hogy a gyerek mindenképpen örökli az adósságot, de örökli ezt a bizosítást is.

Először nem akartam bele keverni a gyerekeimet , de a biztosítási ügynök azt mondta, "kedvezményezett"-nek kell beírni a gyereket, hogy halálom esetén örökölje a biztosítást. Később megtudtam, az se mindegy mikor halok meg.

Hiába örökli a gyerek a biztosítást, ha azt csak a futamidő töredék részéig fizettem, neki nem jár annyi, amiből fedezheti az örökölt adósság teljes összegét.


A pert abból az okból indítanám, hogy megtévesztettek a szerződés kötésekor, s a biztosító nem vállal semmiféle garanciát arra, hogy a végén teljesíti az amiért kötöttem.

Azért kötöttem, hogy a végén teljes mértékben abból fedezzem a tőketartozást.

Arról nem volt szó, hogy ez így van, s gondoskodnom kell egyéb pénzforrásról amiből kifizetem a tőketartozást vagy egy bizonyos részét.

Magyarán, úgy adták el nekem, hogy biztosítja a biztosítás : a végén fedezi a tőketartozást. Azért biztosítás a neve. Ha nem biztosít, miért nem nevezik másnak, és az egész zavaros és kiszámíthatatlan dolgokra alapoznak, de tőlem elvárják, hogy ha kell legyen kéznél a tőketartozás?

2012. ápr. 29. 11:40
 4/12 anonim ***** válasza:

Ahogy olvasom, úgy látom vakon hitt a bankos, biztosítós üzletkötők minden szavának. Tudom, hogy utólag hiába okos az ember, de körbe kellett volna kérdezgetni ismerősöket, bankokat és előre gondolni időben, mi lesz ha... /Hozzáteszem lejáratkor valami csoda folytán még mindig lehet olyan árfolyam, amire a biztosítás elég./

Továbbra is azt mondom, hogy ezért a bank/biztosító felelőssé nem tehető!

A biztosító pedig garantálja, hogy teljesíti azt, amit vállalt. Csakhogy nem azt vállalta, hogy 20 év után kifizeti az épp aktuális tőketartozást, hanem hogy az ajánlaton/kötvényen szereplő biztosítási összeget fizeti ki 20 év múlva! Illetve ha meghal akkor a szerződésen szereplő időpontban a meghatározott összeget.

Léteznek olyan módozatok, aminél mindegy mikor hal meg, a teljes összeget megkapja - ilyet kellett volna választani!


Viszont, ha létezne olyan típusú biztosítás, ami a végén mindenképp a tőkerészt fizetné ki, akkor most abba is vaskos összegeket fizetne az árfolyam emelkedése miatt! Továbbra sem tudok mást javasolni, minthogy még most kezdjen el félretenni - most még elég kevesebbet -, hogy lejáratkor meglegyen a kellő összeg!

2012. ápr. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ugye nem az AXA-nál vetted fel a hitelt, mert akkor tényleg ráfizetsz.Ők a Brokernettel dolgoznak, akik garantáltan eltőzsdézik a pénzedet.

Egyébként van lehetőség arra, hogy szerződésmódosítással úgynevezett " annuitásos" hitellé alakítsd a hiteled, vagyis a tőke is és a kamat is törlesztésre kerül, és havi pár ezer forintért lehet kockázati életbiztosítást kötni,ha tényleg meghalnál, akkor a hitelt kifizeti a biztosító.Persze jó lenne tudni, mikor vetted fel a hitelt.ezek a fajta kombinált hitelmegoldások csak forint alapú hiteleknél jók, más esetben mindig veszít az ügyfél.Ezzel foglalkozom , írj ha kell segítség.

2012. máj. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


# 4 válaszra : igen utólag voltam okos. Azonban egy hitel intézésénél az ügyfél rövid határidőket kap, egyszerűen nem volt kellő időm a teljes körű tájékozódásra. Eleve bajban voltam egy forint alapú hitel miatt, ami akkoriban nőttön nőt a jegybanki alapkamat miatt, ezért váltottam Euro alapúra, mert elsőre úgy tűnt, hogy kevesebb a kamata, csak később lett világos, hogy hosszútávon bizonytalan. Mellesleg fele annyi a havi törlesztő részletet mint a forint alapúnak volt. Ráadásul úgy is kevesebb hogy még plusz kp-hez is jutottam, avagy nem mind kellett a hitelkiváltáshoz.

Fizetési nehézség miatt váltottam, s mint a lavina elindult a folyamat.

A hitelkiváltáshoz az előzetes költségek úgy leterheltek, hogy nem tudtam befizetni az aktuális részletet a forint alapúba, így hátralékom keletkezett, de az Euró alapút csak azzal a feltétellel folyósították, ha a másik hitel miatt nincs hátralékom. Igazolnom kellett a banktól kapott irattal, igyekeznem kellett, még mielőtt könyvelnek. S ha már annyit ráköltöttem egy új hitelre, nem hagytam veszni. Penge élen táncolt a dolog, mint most is.

2012. máj. 5. 19:28
 7/12 A kérdező kommentje:

# 5/ válaszra : Köszönöm a segítség felajánlását.


Nem az AXA, hanem az FHB egy ideje, mert eredetileg az Allianztól vettem fel, majd kaptam a tájékoztatást, hogy beolvadt az FHB-ba s ezentúl FHB a neve.

Egy szerződés módosítást nem tudnék bevállalni, sőt késedelmeim vannak. A bank is várakozik s szorgalmazza hogy értékesítsem magam az ingatlanomat a tartozás rendezésének érdekében.

Ismereteim szerint szeptembertől alkalmazzák azt a "nehéz helyzetbe jutott hitelesek megsegítésére" kitalált államilag támogatott akciót, amiben én mint érdekelt szóba jöhetek a szabad felhasználású hitelemmel. Próbálom eladni is a házat, de eléggé reménytelen.

A további lakhatásomat is meg kellene egyúttal oldani valami számomra elfogadható módon.

Olvastam a Capital programról, amivel úgy lehet lakáshoz jutni, hogy fizetem mint egy albérletet s a futamidő végén szerezhetem meg a tulajdon jogot, semmilyen jövedelem igazolás nem kell a hitelhez. Se kezes, se munkáltatói semmi. Persze ez egyenlőre tól szép ahhoz hogy igaz legyen, mert próbálkoztam kapcsolatba lépni azokkal akik ezt hirdetik, és egyetlen választ sem kaptam vissza. A honlapon kötelező kitölteni a kérdőíven a képviselő adatait is, sehol nem találtam eddig senkit aki képviselő lenne, pedig ez olyasminek néztem mint az MLM. Láttam eladó ingatlanokat is lapjukon, hogyan vehetnék, ha nem tudom felvenni velük a kapcsolatot? Mi lehet ez?

2012. máj. 5. 19:45
 8/12 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Az Allianznál dolgozom, így talán egy kicsit nagyobb eséllyel tudok segíteni. Két járható utat látok (amit Ön írt a legvégén, arról sajnos semmit nem tudok):


Az első, amit a másik válaszoló írt, hogy annuitásosra váltja a hitelét. Ez gondolom az FHB-tól is függ és szinte biztos vagyok benne, hogy havi költsége több lenne, mint eddig.

A másik, hogy él ezzel az új, gyűjtőszámlás-árfolyamgátas megoldással. Amennyivel csökken a törlesztője, azt lehetőségéhez képest félreteszi (egy 4 éves Fundamenta pl. ideális lehet), majd az árfolyamgát lejárta után betörleszti a Fundamentát. Ezáltal csökken a törlesztője és könnyebben tud félrerakni a majdani tőkerészre.

Az első verziót csak a bankban tudják megmondani, hogyan lehetséges és mennyibe kerül. De mindenképpen kérdezzen körbe a hitellel rendelkező ismerősök közt, hogy ez valóban előnyös-e Önnek! A másodikban én is tudok segíteni!


Tisztelettel:

Radochay Imre

2012. máj. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Vigyázzunk, mert a kérdezőnek szabad felhasználású hitele van, a lakástakarék pénztárak (pl Funda) meg csak akkor jól kihasználhatók, ha jelzálog alapú hitele volna. Így nem lakáscélú a felhasználás és nem jár az állami kiegészítés. Ha időközben ez enyhült, akkor bocs.

Ugyanígy nem hiszem, hogy az árfolyam gáttal élni tudna.


Viszont miért parázunk az életbiztosítás miatt, amikor semmit nem "tudunk" róla. Unit linked, tehát megtakarításos? Ha igen akkor mekkora benne a biztosítási rész? Esetleg vegyes biztosítás? Thermfix? A zsé mibe van fektetve benne, milyen alapokba? Hogy áll? Stb. Csak a havi díját tudjuk és előre parázunk.

Látni kéne.

2012. máj. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

# 9 !

A helyzet az, hogy én még annyit sem tudok, mert még ilyen kérdéseket sem tudnék feltenni biztosítással kapcsolatosan.

Természetesen próbálkoztam eligazodni a számításokon, de továbbra is kínai.

Mint korábban említettem, nem én vagyok a szakember, én csak olyan infok..kal lettem ellátva, hogy a futamidő végén ez fedezi a tőke tartozást, én is jól járok stb. "ez úgy van kiszámolva" részemről hit kérdése volt.

Mivel én napi 24 órában egészen más irányú dolgokkal foglalkozom, egy-egy óra alatt nem láthatom át azt, amit a biztosítási ügynök esetleg évekig tanult.


Egyre erősebb bennem a meggyőződés, hogy hatalmas szélhámosság, spekuláció.

A következők alapján állítom: A bank, nem mint választási lehetőségek egyikét tette elém ezt a konstrukciót, hanem a hitelfolyósítás feltételeként, s akkor már félig-meddig kinn voltam a másik hitelemből.


Sőt elhangzott, hogy ezzel a bank magát biztosítja valójában, mert a banknak biztosíték kell arra, hogy visszafizetem egészben a futamidő végén a tőketartozást.

Feltételezem, hogy bankároknak biztos biztosíték kell, s ezt annak minősítették, sőt, minden kétséget kizáróan ezen volt a hangsúly.

2012. máj. 11. 14:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!