Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Mit érdemes tenni életbiztosít...

Mit érdemes tenni életbiztosítással ebben az esetben? (uniqa)

Figyelt kérdés
Van egy életbiztosításom amit 8 éve fizetek folyamatosan. A jelenlegi anyagi helyzetem vizsgálva úgy látom nem fogom tudni fizetni az immár 12000 Ft-ra emelkedett biztosítási díjat. Ebben az esetben mi a legjobb megoldás? Eddig összeszámoltam 900 000 Ft-ot fizettem be. Visszavásároljam vagy esetleg díjmentesítsem? Ezek mit takarnak pontosan?
2012. jan. 23. 16:23
 1/10 A kérdező kommentje:
A díjmentesítési érték táblázatban szerepel egy olyan, hogy a visszavásárlási ezrelék 280. Jól számolom, hogy 900 000 Ft esetében ez 252 000 Ft? A díjmentesítés mit jelent pontosan? 2003-ban kötöttem a biztosítást.
2012. jan. 23. 16:29
 2/10 anonim ***** válasza:

Hány évre kötötted?


A díjmentesítést nem lehet kérni az automatikus ,ha megszűnik a biztosítás( a 91. napon ha nem érkezik díj rá)!

Ilyenkor az életbiztosítási fedezet megszűnik, de aktuális pénzalapod megmarad!


Ilyenkor a kötelező költségeket vonogatják belőle havonta amíg vissza nem vásárolod, vagy el nem fogy a pénzalapod!


Keresd fel a tanácsadódat akivel kötötted, és számoljátok ki melyik a jobb megoldás, szerintem a díjmentesítés ha 15 vagy több évre kötötted!


DE EGYIK MEGOLDÁSSAL SEM KAPOD VISSZA A BEFIZETETT TELJES ÖSSZEGET!

ezeket nem arra találták ki hogy közben felmond!


Próbáld meg fizetni, esetleg szerintem kérheted hogy az első éves (kezdő) havidra csökkentsék visszA)!

2012. jan. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. 20 évre kötöttem. Sajnos ahhoz akinél kötöttem annál nem tudok érdeklődni(bonyolult történet) nem részletezném. Sajnos a kezdeti részetekhez való visszatérés sem jelent most megoldást mivel a fizetésem előreláthatólag jóval kevesebb lesz (adójóváírás, műszakpótlék változás) hogy nem tudom bevállalni. Azzal tisztában vagyok, hogy a teljes összeget nem látom viszont.
2012. jan. 23. 19:06
 4/10 anonim ***** válasza:

Drága Komoróczy Úr, ez egy katyvasz, amit leírtál.


A díjmentesítést kérni kell.

Ha kell a pénz vagy tudsz vele jobbat, akkor vissza is vásárolhatod.

Jó lenne tudni, hogy miben van az a tőke. Volt kezelve a portfólió? Ha jól volt kezelve, akkor simán tud jóval több lenni a visszavásárlásnál is a tőke, mint amennyit beletettél.

Vajon mekkora benne az életbiztosítási rész?

Tudsz kérni díjszüneteltetést is.

De akkor sem történik tragédia, ha nem csinálsz semmit.

Általában egy évig el lehet így létezni.


Konkrét kérdésre jobban tudnék felelni.


Barna Tamás

2012. jan. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát pedig ez így van...


Nem történik semmi ha egy évig nem fizet csak 91. napon megszűnik a szerződés,ez ha semmi akkor igazad van!

Az automatikus díjmentesítést nem lehet kérni, és díjszüneteltetésnek is vannak szabályai az aegonnál pédául minimum 5 év után lehet kérni max fél évre. de a régebbi szerződéseknél még nem is volt ilyen.

2012. jan. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem szűnik meg a 91. napon.

(91. napon a kockázati biztosítások szűnnek meg, de általában a biztosítók további 90 napig vállalják, hogy kockázatban állnak)

Ez befektetési biztosítás. Miért szűnne meg? Tele van pénzzel, abból vídáman tudja vonni a biztosító a költségeket, ami ilyen korú kötvénynél már nem sok.


Nincs olyan, hogy automatikus díjmentesítés.

A díjmentesítést kérni kell. Vannak feltételei. Mivel ez egy 8 éves szerződés, így meg fog felelni a feltételeknek.


Nem kell kapkodni.


Ismételvén magamat, arra kéne ránézni, hogy konkrétan miben van a pénz, mert idén nagy kasza van kilátásban bizonyos piacokon.


Barna Tamás

2012. febr. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Egyelőre megírtam nekik a levelet, hogy kérem a díjmentesítést, és megvárom a választ. Fizetni biztosan nem fogom tudni ez már nyilvánvaló.
2012. febr. 2. 19:14
 8/10 anonim ***** válasza:

Oké!

Jutott eszembe, hogy van egy trükk. Ha valaki vissza akarja vásárolni a szerződését, akkor is megéri előbb díjmentesíteni és utána visszavásárolni. Kicsit többet fog kapni.

Továbbra is cseszel megnézni, hogy miben van az a tőke, holott ez volna a lényeg. Milyen befektetési alapban/alapokban van most elhelyezve??


B.T.

2012. febr. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Átolvastam a papírokat, de ez sajnos nem derül ki belőlük. CSak az van rajta, hogy lépcsős lejáratú életbiztosítás.
2012. márc. 19. 18:21
 10/10 anonim ***** válasza:

Mi a termék neve és hány éves?

B.T.

2012. márc. 19. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!