Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Nagymamám azt akarja, hogy az...

Nagymamám azt akarja, hogy az életbiztosításából legyen a temetése kifizetve. A 2 unokája a kedvezményezett. Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
Mennyi idő után fizetnek? Igazából van a temetésre pénzünk, csak attól félek, hogy a másik kedvezményezett bekavar és viszi az egész saját részét és így én fizettem ki az egészet. Ez ellen hogy lehetne védekezni?
2012. jún. 3. 17:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Él még a nagymama?


Te vagy az egyik unoka?


A lejárati kedvezményezett kicsoda, gondolom a két unoka a haláleseti kedvezményezett, tehát ha él akkor addig kizárólag a nagymama jogosult felmondani vagy bármit tenni,de akár sec perc alatt meg is lehet változtatni a kedvezményezetteket bárkire akire akarja

2012. jún. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Jelöljetek meg bizonyos %-ban egy temetkezési vállalkozót kedvezményezettnek. Így az közös kassza lesz, az azon felüli részt pedig fele-fele arányban vihetitek.
2012. jún. 4. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Azért elég soká fizetik ki, szóval ebből nem lehet a temetést kifizetni.
2012. jún. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Ezért mondtam, hogy beszélni/tárgyalni kell egy temetkezési vállalkozóval. Onnantól kezdve az örökösöknek tökmindegy mikor fizet a biztosító, ami egyébként 15 munkanap, de a vállalkozó így is úgy is megkapja a pénzét.
2012. jún. 14. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!