Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Generalinál megéri e most...

Generalinál megéri e most kezdeni pénzügyi tanácsadóként?

Figyelt kérdés
Aggaszt a fizetőképes kereslet, a vállalkozói jogviszony járulékfizetés. Ki lehet belőle jól jönni? (Nem dolgoztam még vállalkozóként, de van biztosítónál tapasztalatom.)

2012. jún. 11. 19:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Bárhol megérheti, csak szorgalmasan kell dolgozni,és érteni kell hozzá, hogy hiteles tudj lenni!
2012. jún. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
És becsületesen! Ha átvágsz ügyfeleket, nem húzod sokáig. Fel kell rá készülni, hogy pénzintézeteknél így megy, annyit mondanak neked, hogy adj el, adj el és csináld ahogy tudod. Nem az a baj, hogy nem tudsz üzletet kötni, üzletet lehet kötni, hanem 6 hónap, 1 év múlva, miután valakire rátukmálsz valamit az eladási kényszer miatt, visszamondja a szerződéseket és a jutalékokat vissza kell fizetned. Megéri ez a szakma, de csak becsületesen és felkészülten dolgozva. Én mondjuk 4 év tapasztalattal a hátam mögött könnyeben beszélek innen, ezért próbálok segíteni, hogy nézz körül az elején mielőtt elkezded. Miért pont a Generalihoz szeretnél menni, van-e más lehetőséged? Én pl. az MPK-nál kezdtem és azóta sem bántam meg. Nem vagyunk elkötelezve senki felé, nincs teljesítménykényszer, nem csak egy terméket/pénzintézetet tudsz eladni, hanem mindent amire az embereknek pénzügyekben szüksége lehet. Saját oktatási rendszer van, minden héten segítenek neked, és nem neked kell mindennek utánanézni. A legfontosabb dolog pedig a visszaírási mutató. Ez jelenti azt, hogy ha valaki szerződéseket köt, annak hány százalékát mondják vissza. Ez a nálunk 10% (azaz 10-ből 9 szerződés végigmegy a futamidőn) környékén mozog. Máshol nem tudom ezeket az arányokat, de vélhetően nem is fogom megtudni. Remélem tudtam segíteni.
2012. jún. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Átvágás és becstelenség: ezért hagytam ott a korábbi jól fizető melóhelyemet. Ismerem az MPK-t, a feltételeit, többször voltam megbeszélésen, de - őszinte leszek - túl sok kérdés volt bennem, ahogy most is és emiatt féltem belevágni.
2012. jún. 13. 09:20
 4/7 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Akkor viszont egészen jó úton haladsz, hogy sikeres legyél. Már csak egyetlen egy lépés hiányzik. A sikeres embert egyetlen egy dolog különbözteti meg a többiektől, az hogy felteszi a kérdéseit. Ebből a szakmából nem lehet megélni hosszútávon kérdezés nélkül. Ha feltesz valaki egy kérdést, a válasz alapján még mindig tud dönteni, viszont ha ha nem teszi fel, nem fogja tudni a választ sem. De egy dolog biztos, ha nem tudsz túllépni a félelmeiden, hogy vállalkozó legyél és saját magadnak dolgozz, akkor inkább ne kezdd el. Itt egyetlen dolgot kell legyőznöd, saját magad, ha a legelső lépésben ez nem sikerül, akkor hogyan tovább?
2012. jún. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves Krisztián!


a 90 %megmaradási arány az szép, de minden cégnél hasonlót kell produkálni!


nálunk 85 % megmaradási arány alatt semmiféle pénzedet nem kapod meg, nincs is nagyon ilyen, és ez máshol is így van!


Nekem mondjuk 90 % fölött van bőven..


Úgyhogy ettől ne légy elájulva:)))


Jó az MPK is, csak jóval kisebb jutalékok vannak, ez neked rossz csak és nem azért mert olcsóbb az ügyfélnek, hanem mert a feletted lévők többet nyúlnak le... én ezt gondolom

2012. jún. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Sovcsik Krisztián ***** válasza:

Teljes mértékben megértem az álláspontodat, már régebben is beszélgettünk és én nem térnék erre vissza.

2 féle lehetőség közül lehet választani:

A verzió: te kicsivel több pénzt kapsz, viszont cserébe a cégtől semmit, ez jó lehet olyan embereknek, akik a pénzre vannak rákattanva.


B verzió: kicsivel kevesebb jutalékot fizet a cég, viszont cserébe olyan dolgokat nyújtanak, amik máshol nincsenek (rendes irodatámogatás, saját működő rendszerek, új fejlesztések, utazások,saját autó, rendezvények, bulik, stb.)

Én utóbbira vagyok rákattanva, mivel azt a pénzt ami a vezetőknél marad meg is szolgálják.

+ a másik amiről már ezerszer beszéltünk, hogy hiába kevesebb a jutalék, egy pénzintézeti ügynökhöz képest 20x annyi termékkel tudok szolgálni, tehát 20x annyit tudok keresni, mint más.

A Generali például szakmai, vagyon és felelősségbiztosításokban nagyon jó, kiemelkedő a szakmában, ti az Aegonnál tök jók vagytok lakás és vagyonbiztosításokban, és kockázati biztosításokban. Viszont más dolgokban mások a jobbak. Ez van sajnos. Egyik pénzintézet sem rossz döntés, csak tudni kell kinek mi az erőssége, vagy lehet azt is választani, hogy mindenkinek kihasználjuk az erősségét és mindenkinek kötünk üzleteket,ennyi.

2012. jún. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindkettőtöknek. Átléptem a korlátaimat. Aki nem kockáztat, nem is nyerhet nagyot, ez így van. A kereslettől nem tartok és magamban is bízok.
2012. jún. 14. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!