Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ezt megteheti a biztosító?

Ezt megteheti a biztosító?

Figyelt kérdés

Alianz kgfb 2009 óta csoportos díjbeszedés alapján történt, ellopták a bankkártyát, így nem volt megoldható a díjbeszedés erről 1 levelet is küldött a biztosító és egy csekket is amit befizettem, majd jött egy levél, hogy díj meg nemfizetés miatt töröltek és emelt összegű fedezetlenségi díjat kell fizetnem. felhívtam a biztosítót mire annyi volt a válasz h ők küldtek 1 emilt.

Ez így működik?



2012. júl. 3. 22:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én már ott elakadtam, hogy ellopták a bankkártyádat- ÉS?! A bankszámla attól még él, átutalható az összeg!
2012. júl. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Bejelentett bakkártyalopás miatt zárolják a számlát, de csak a kp felvételt, valóban nem tiszta valami.
2012. júl. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha befizetted az összeget csekken,akkor arról kell legyen egy papír,vagy befizetési bizonylat.

Ezzel kell besétálni,és eléjük rakni.

Ha nincs meg netán ez a papír,a biztosítónál akkor is nyoma kell ,hogy legyen.

Ezt ilyen formában nem korrekt,de sajnos utána kell járni,és tisztázni a dolgokat,minnél elöbb,mert a fedezetlenségi díj csak nagyobb lesz.

2012. júl. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A biztosítok ilyenek !
2012. júl. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
a csekkes befizetéssel nem is volt gáz, csak aztán nem küldtek több csekket csak felszólítást meg a megszüntetésről határozatot. amúgy meg nem logikus ha ellopják a kártyád letiltod nem????ha pár sort nem tudsz értelmezni akkor minek kommentálsz? na mind1!
2012. júl. 4. 13:27
 6/10 anonim ***** válasza:
A kártyát igen, de attól a csoportos beszedés még működik, csak a kp felvét és a vásárlás nem. Legalábbis a K&H-nál. Na ezért nem értem.
2012. júl. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

# 5


Te meg ha analfabéta vagy miért nem a párnád alatt tartod a pénzed?

A bankSZÁMLÁD tökéletesen működőképes marad attól, hogy letiltatod a bankKÁRTYÁDat.


Szomorú, hogy emberek teljesen alap pénzügyi fogalmakkal nincsenek tisztában...

2012. júl. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem is lopták már el a kártyám, de a bankszámlát attól még nem zárolják, csak a kártyát tiltják le. Ez minden banknál így van. Tehát mielőtt bárkinek a fejét leordítod, gondolkozz el.

Akkor nem vonhatták le a pénzt, ha nem volt rajt fedezet. Viszont, akkor itt szépítetted a helyzetet. (ami persze teljesen felesleges, mert simán írhattad volna, hogy nem volt pénz a számlán, ezért nem tudták levonni) Tehát azt is kinézem belőled ezek után, hogy a csekket sem fizetted be, csak itt azt írod. Viszont, ha tényleg befizetted, akkor bemész a biztosítóhoz és megmutatod a befizetett csekket és korrigálják a hibájukat. Ennyi.

2012. júl. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. Közben látom, hogy nem a befizetett csekk miatt mondták fel. Azért nem küldtek utána már csekket, mert alapból átutalással kötötted a szerződést és ezért nem küldenek csekket maguktól. Viszont valószínű, hogy a bankszámládon ezek után sem volt pénz, amikor akarták vonni a kötelezőt, ezért mondták fel a szerződésed. Ez ellen nem tudsz tenni már. Viszont mielőbb intézkedj a fizetésről,mert nagyon magas a fedezetlen időre a büntetés. :(
2012. júl. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én is jártam már úgy, hogy le kellett tiltatnom a BANKKÁRTYÁMAT, de a számlám attól még ugyanúgy élt!!!És csak annyi volt a változás, hogy amíg nem jött meg az új kártya addig be kellett mennem a bankba ha kp-re volt szükségem.És nem kaptam levelet senkitől, hogy nem tudták a csoportos beszedést végrehajtani.Esetleg valaki rátette a kezét a számládra és ő zároltatta.Esetleg valamilyen tartozás miatt.
2012. júl. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!